Izvēlne
EN

Pēc skatītāju pieprasījuma: "Solveiga kabarejā" martā un "Veltīgā uzmanība" maijā

Pēc skatītāju pieprasījuma Latvijas Nacionālā opera un balets repertuārā iekļāvusi divus pasākumus – kamermūzikas koncertu Solveiga kabarejā  2.martā pulksten 15.00 un baletu visai ģimenei Veltīgā uzmanība 11. maijā pulksten 12.00. Biļešu tirdzniecība sākas 3. janvārī pulksten 11.00.

Soprāna Ingas Šļubovskas-Kancēvičas un pianistes Ilzes Ozoliņas veidotā kamermūzikas programma Solveiga kabarejā Beletāžas zālē pirmo reizi izskanēja 19. novembrī un guva lielu publikas atsaucību. Koncertā skan Jāņa Ķepīša kamermūzika un Viljama Bolkoma Kabarē dziesmas. Koncertu vada aktieris Gundars Āboliņš.

“Mums abām ļoti iepatikās cikls Solveigas dziesmas Pēram Gintam, tām pievienojām arī citas Jāņa Ķepīša dziesmas. Viljams Bolkoms ir izaicinājums, jo gribējām interpretēt mūziku, ko Latvijā neviens nezina un nedzied, kas ir ārpus mūsu klasiskās dziedāšanas un spēlēšanas manieres. Pirmajā daļā skan klasika, otrajā – kabarē mūzika, un visas šīs dziesmas ir par mīlestību un ilūziju. Solveigas dziesmas ir viena vienīga ilūzija par Pēru Gintu, savukārt Bolkoma dziesmas ir par bohēmas dabu – tā ir vēja pūsma, kas pārskrien un aiziet,” par programmu stāsta pianiste Ilze Ozoliņa.

Veltīgā uzmanība ir izcils komiskā baleta paraugs, kas ieņem nozīmīgu vietu baleta repertuārā visā pasaulē. Tā pirmsākumi meklējami 1789. gadā, kad horeogrāfs Žans Dobervals Bordo Lielajā teātrī radīja tā pirmo versiju. Izcilais britu horeogrāfs sers Frederiks Eštons (1904-1988) savu versiju baletam Veltīgā uzmanība radīja 1960. gadā Londonas Karaliskajā baletā. Viņa veidotais iestudējums ar Osberta Lankastera scenogrāfiju un kostīmiem joprojām tiek plaši iestudēts visā pasaulē un šobrīd tiek uzskatīts par šī baleta kanonisko versiju. Rīgā baletu iestudējis Žans Kristofs Lesāžs, jauniestudējuma mākslinieciskā uzraudzība ir šī baleta tiesību turētāja Žana Pjēra Gaskē pārziņā. Uzveduma muzikālais vadītājs ir Farhads Stade.

Biļetes var iegādāties LNOB kasēs un internetā.
Ritināt uz augšu