Izvēlne
EN

Operas "Adriāna Lekuvrēra" ieraksts prestižajā kultūras kanālā ARTE

No 15. jūnija Eiropas prestižākajā kultūras kanālā ARTE skatāms Frančesko Čilea operas “Adriāna Lekuvrēra” ieraksts, kas tapis sadarbībā ar Latvijas Televīziju.

Mārtiņa Ozoliņa muzikālajā vadībā tajā piedalījās solisti Tatjana Trenogina, Raimonds Bramanis, Ramona Zaharija, Rinalds Kandalincevs, Krišjānis Norvelis, Dainis Kalnačs, Inga Šļubovska-Kancēviča, Evija Martinsone, Rihards Millers un Juris Ādamsons, Latvijas Nacionālās operas koris un orķestris.

Iestudējumu Latvijas Nacionālajā operā veidojis režisors Vensāns Busārs un radošā komanda no Francijas. “Adriāna Lekuvrēra” ir patiesos notikumos balstīta opera par mīlestību, greizsirdību un tās sekām 18. gadsimta Francijā. Slavenās aktrises Adriānas (vēsturiski: Adriennas) Lekuvrēras talantu un skaistumu apbrīno teātra skatītāji, bet apskauž konkurentes. Adriāna ir iemīlējusies Mauricio (vēsturiski: Saksijas Moricā), taču viņu attiecības izrādās daļa no traģiska mīlas trīsstūra, kurā izšķiroša loma ir Bujonas hercogienei. Pateicoties izcilajai mūzikai un aizkustinošajam stāstam, šo itāļu operu regulāri iestudē uz nozīmīgām pasaules teātru skatuvēm.

Videoieraksta režisore ir Agita Cāne, vadošais operators – Edgars Bite.

Videoieraksts atrodams ŠEIT.
Ritināt uz augšu