Izvēlne
EN

LNOB uzsāk vēsturiskās ēkas inženiersistēmu atjaunošanu un aicina piedalīties atklātā konkursā

Latvijas Nacionālā opera un balets līdz 2026. gada sezonas beigām plāno atjaunot vēsturiskās ēkas inženiersistēmas – apkuri, elektroapgādes (t.sk. apgaismojuma), ventilācijas un klimata kontroles, kā arī ūdensapgādes tīklus. Minētajam mērķim iezīmēts Eiropas Savienības Atveseļošanās un noturības fonda finansējums 4,5 miljonu EUR apmērā energoefektivitātes uzlabošanas pasākumu veikšanai.

“Šis ir nākamais plānotais solis Latvijas Nacionālās operas un baleta darbinieku darba apstākļu, kā arī apmeklētāju komforta uzlabošanai. 1990. gados veiktās rekonstrukcijas laikā diemžēl vēsturiskās inženiersistēmas netika nomainītas, kas šobrīd novedis pie tāda nolietojuma, ka dažas no tām darbojas uz avārijas stāvokļa robežas. Inženiersistēmu atjaunošana risinās ēkas temperatūras, gaisa kvalitātes un mikroklimata problēmas, kā arī būtiski uzlabos vēsturiskā korpusa energoefektivitāti,” plānotos darbus un sagaidāmo rezultātu raksturo Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes loceklis Sandis Voldiņš. 

Jau šobrīd notiek pirmie darbi – vēsturiski mākslinieciskā izpēte, kā arī izsludināts atklāts konkurss būvniecības ieceres dokumentācijas (priekšizpētes) izstrādei. Aicinām pretendentus ar atbilstošu kvalifikāciju, kuri vēlas piedalīties unikāla un apjomīga kultūras objekta – Latvijas Nacionālās operas atjaunošanā, iepazīties ar iepirkuma dokumentāciju Elektronisko iepirkumu sistēmā un iesniegt piedāvājumus līdz 19. septembrim.
Ritināt uz augšu