Izvēlne
EN

Latvijas Nacionālajā operā un baletā aizvadīta veiksmīga sezona

Ar Rīgas Operas festivāla Galā koncertu noslēgusies Latvijas Nacionālās operas un baleta sezona. Tās laikā tapuši pieci jauniestudējumi, notikuši 244 pasākumi un skatītāju vietu aizpildījums zālēs bijis 93%.

“Esam no sirds pateicīgi skatītājiem, kas šosezon atkal piepildījuši mūsu zāles, ar savu klātbūtni apliecinot, cik mīlēta un nozīmīga ir operas un baleta māksla. Arī turpmāk strādāsim, lai radītu mākslinieciski augstvērtīgus uzvedumus un koncertus. Repertuāra izvēlē domājam par visu paaudžu skatītājiem un iestudējam dažādu laikmetu darbus,” saka Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes priekšsēdētājs Egils Siliņš.

Latvijas Nacionālās operas un baleta repertuāru aizvadītajā sezonā papildināja operete “Jautrā atraitne”, operas “Jenūfa” un “Adriāna Lekuvrēra”, kā arī baleti “Serenāde. Carmina Burana” un “Vijs. Šausmu naktis”. Rudenī ar plašu un daudzveidīgu programmu simtgadi atzīmēja Latvijas Nacionālais balets. Oktobra nogalē Latvijas Nacionālajā operā notika pasaulē prestižākais jauno vokālistu konkurss Operalia, ko vada ievērojamais dziedātājs un diriģents Plasido Domingo. Solokoncertus ar Latvijas Nacionālās operas orķestri sniedza pasaulē pazīstamās latviešu operdīvas Inga Kalna un Kristīne Opolais.

Aizvadītajā sezonā kopā notikuši 244 pasākumi – 86 baleti, 70 operas, 16 operetes, 62 koncerti un 10 izglītības pasākumi. Apmeklētāju skaits pārsniedzis 160 tūkstošus, un 93% pieejamo skatītāju vietu bijušas aizpildītas.

Latvijas Nacionālā opera un balets ir lielākais mākslinieku darbības nozaresuzņēmums Latvijā. Turpat katrs trešais nozarē nodarbinātais strādā tieši LNOB. Sabiedrības nozīmību kopējā tautsaimniecībā apstiprina tas, ka 2022. gadā tā bija 101. lielākais darba devējs – komercsabiedrība Latvijā un ierindojās 281. vietā starp valsts lielākajiem nodokļu maksātājiem.

Vasarā skatītāji ir aicināti apmeklēt ekskursijas Latvijas Nacionālajā operā latviešu un angļu valodā. Jaunā sezona sāksies 18. augustā ar Aleksandra Rodina un Radu Poklitaru baletu “Vijs. Šausmu naktis”.  Sezonas pirmā pirmizrāde 5. oktobrī būs Džuzepes Verdi opera “Dons Karloss”, ko iestudēs diriģents Pjērs Džordžo Morandi un režisors Klauss Gūts. Savukārt pirmais baleta jauniestudējums, kura pirmizrāde notiks 10. novembrī, būs horeogrāfa Frederika Eštona klasiskais uzvedums “Veltīgā uzmanība” ar Luija Žozefa Ferdinanda Herolda mūziku.

 




Ritināt uz augšu