Izvēlne
EN

Latvijā pirmoreiz uzstāsies pasaulslavenais kontrtenors Jakubs Juzefs Orlinskis

2024. gada pavasarī Latvijā viesosies izcilais poļu kontrtenors Jakubs Juzefs Orlinskis – viņa koncerts Latvijas Nacionālās operas Lielajā zālē notiks 1. maijā.

Jakubs Orlinskis ir ne vien Eiropas, bet visas pasaules muzikālās skatuves zvaigzne. Pēc «New York Times» uzskatiem «Orlinska izpildījumā skaista skaņa ir apvienota ar neparastu balss tembra un spozmes vienotību visā diapazonā». Ietekmīgais britu medijs «The Telegraph» viņu nosaucis par 2018./2019. gada sezonas galveno zvaigzni līdzās slavenajiem operas māksliniekiem Jonasam Kaufmanim, Elīnai Garančai un Mariannai Krebasai. Dziedātājs jau trīskārt saņēmis starptautisko klasiskās mūzikas nozares balvu «Opus Klassik», ir «Grammy» godalgas laureāts un ieguvis «The International Opera Awards 2021» atzinību Solo albuma nominācijā (kopdarbā ar Maksimu Jemeļjaničevu un viņa orķestri «Il Pomo d’Oro»).

2018. gadā Orlinskis parakstīja ekskluzīvu līgumu ar skaņu ierakstu kompāniju «Warner Classics/Erato», un jau tajā pašā gadā iznāca viņa pirmais mūzikas CD «Anima Sacra», kas izpelnījās kritiķu atzinību un prestižo «Opus Klassik» balvu vokālā skaņdarba solo kategorijā. Viņa koncerti visā Eiropā un ASV ir pilnīgi izpirkti, bet Antonio Vivaldi ārijas «Vedrò con mio diletto» ieraksts no 2017. gada Eksanprovansas mūzikas festivāla vispasaules tīmeklī skatīts jau vairāk nekā vienpadsmit miljonus reižu! Latvijas Nacionālajā operā Jakubs Juzefs Orlinskis dziedās savu jauno programmu, kurā skanēs Henrija Pērsela, Johanna Jozefa Fuksa, Georga Frīdriha Hendeļa, kā arī poļu komponistu Mečislava Karloviča, Staņislava Moņuško un Henrika Čiža skaņdarbi. Klavieru pavadījums – Mihals Beļs.

Var piebilst, ka Jakubam Orlinskim ir arī operdziedātājiem netipisks vaļasprieks: 33 gadus vecais mūziķis profesionālā līmenī nodarbojas ar breiku un savas dejotāja dotības izmanto gan filmējoties dažādu zīmolu reklāmās, gan uz operas skatuves.

Koncerta norisi atbalsta Polijas vēstniecība Latvijā.

Pasākumu rīko un informāciju sagatavoja Winstag Production, OU.
Ritināt uz augšu