Izvēlne
EN

Balets "Ņižinskis" viesosies starptautiskā festivālā Ļubļanā

Latvijas Nacionālais balets ar Marko Gekes baleta Ņižinskis viesizrādi 18. jūnijā piedalīsies 2. Starptautiskajā festivālā Baleta naktis Ļubļanā (Slovēnija). Galvenās lomas šajā izrādē atveidos Eidens Viljams Konefrijs un Antons Freimans.

Festivāls šogad  ir veltīts baleta leģendai Vaclavam Ņižinskim un līdz ar mūsu baletu tajā piedalīsies arī kompānijas no Horvātijas, Rumānijas un Slovēnijas.

Ņižinskis ir vācu horeogrāfa Marko Gekes laikmetīgā baleta izrāde par baletdejotāju un horeogrāfu Vaclavu Ņižinski. Tā atklāj Ņižinska dzīves nozīmīgākos brīžus uz skatuves un ārpus tās, parādot ciešo mākslas un neprāta saikni. Latvijas Nacionālajā baletā jaunuzvedumu iestudē horeogrāfs-inscenētājs Fabio Palombo.

Ņižinskis pasaules pirmizrādi piedzīvoja dejas kompānijā Gauthier Dance Štutgartē 2016. gadā. Kopš tā laika iestudējums plaši izrādīts viesizrādēs visā pasaulē. 2017. gadā Marko Geke par šo iestudējumu saņēmis Itālijas dejas balvu Danza&Danza nominācijā Gada labākā horeogrāfija.  Latvijas Nacionālā baleta iestudējums saņēmis Dejas balvu 2021-2022 kategorijā Baleta iestudējuma vai notikums. 

Rīgā ar baleta Ņižinskis izrādi 18. augustā Latvijas Nacionālais balets sāks jauno 2024./2025. gada sezonu.
Ritināt uz augšu