Izvēlne
EN

Aivars Leimanis piedalījies divu starptautisko baleta konkursu žūrijā

Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs, horeogrāfs Aivars Leimanis aizvadītajās nedēļās darbojies žūrijas sastāvā divos nozīmīgos starptautiskos baleta konkursos. Marta nogalē notika Vienna International Ballet Experience Austrijā, bet aprīļa sākumā –  Valentīnas Kozlovas Starptautiskais baleta konkurss Ņujorkā.

Par gūtajiem iespaidiem un Latvijas dejotāju panākumiem šajos konkursos stāsta Aivars Leimanis: “Konkursu Vienna International Ballet Experience organizē kādreizējais  Vīnes operas baleta premjers Gregors Hatala. Konkursā piedalījās vairāk nekā 400 dejotāju dažādās vecuma grupās un kategorijās – klasika, neoklasika, laikmetīgā deja. Konkursa dalībnieku līmenis bija ļoti dažāds – piedalījās gan ārkārtīgi vājas studijas, gan izcili un nevainojami dejotāji un skolas, piemēram, Ukrainas laikmetīgās dejas skola Totēms, kuras pārstāvi uzreiz darbā uzaicināja viena no labākajām Nīderlandes modernās dejas kompānijām Introdans. Latviju šajā konkursā pārstāvēja Veronika Režņičenko – ukrainiete, kas sākoties karam, patvērumu atradusi šeit un mācās Rīgas Baleta skolā. Viņa savā vecuma grupā uzvarēja gan klasikas konkurencē, gan ar Elzas Leimanes horeogrāfiju neoklasikas kategorijā. Veronika, trīs reizes dejojot vienu un to pašu, visu izpildīja nevainojami vienādi bez nevienas kļūdas, šādu snieguma tīrību varētu apskaust profesionālas balerīnas.

Otrs konkurss bija Ņujorkā, ko organizē Valentīna Kozlova – otrā pēc Mihaila Barišņikova, kas prasīja politisko patvērumu Rietumos un aizbēga no PSRS. Viņa ilgi kā zvaigzne dejoja dažādās pasaules trupās, pamatdarbavieta bija New York City balets. Jau gadus piecpadsmit Valentīna Kozlova organizē šo konkursu. Šogad tajā piedalījās vairāk nekā divsimt dejotāju, kuru līmenis bija ārkārtīgi augsts. Īpaši spoži bija trīsdesmit pieci dalībnieki no Dienvidkorejas, kuru tehnika, dotības un skatuviskais nervs raksturojami kā ideāli. Liels prieks par mūsu balerīnu Kristu Štrausu, kas labi sevi parādīja gan laikmetīgajā, gan klasiskajā repertuārā un iekļuva konkursa finālā.”
Ritināt uz augšu