Izvēlne
EN

Aicinām apmeklēt prestižā konkursa "Operalia" pusfinālu un finālu

Latvijas Nacionālajai Operai un baletam ir gods mūsu baltajā namā šogad uzņemt prestižo jauno vokālistu konkursu "Operalia", kas norisināsies no 2022. gada 24. līdz 30. oktobrim.  Divus no konkursa notikumiem būs iespēja apmeklēt arī skatītājiem, sekojot līdzi sacensību garam un iepazīstot operas pasaules nākamās zvaigznes viņu radošā ceļa sākumā.

Aicinām apmeklēt konkursa pusfinālu 26. oktobrī plkst. 16.00, kurā piedalīsies aptuveni divdesmit dziedātāji. To atlase notiks slēgtā konkursa ceturtdaļfinālā 24. un 25. oktobrī. Katrs pusfināla dalībnieks izpildīs divus skaņdarbus klavieru pavadījumā.

Savukārt konkursa fināls norisināsies 30. oktobrī plkst 18.00. Šajā svinīgajā koncertā desmit līdz divpadsmit fināla dalībnieki uzstāsies kopā ar Latvijas Nacionālās operas orķestri. Pie diriģenta pults stāsies žūrijas priekšsēdētājs un konkursa mākslinieciskais vadītājs, pasaulslavenais dziedātājs un diriģents  Plasido Domingo. 

Konkursu "Operalia" 1993. gadā dibinājis Plasido Domingo, lai atklātu daudzsološus mūsdienu jaunos operdziedātājus un palīdzētu viņiem uzsākt karjeru. "Operalia" mērķis ir piesaistīt visas pasaules visu balss tipu dziedātājus vecumā no astoņpadsmit līdz trīsdesmit diviem gadiem, lai viņus noklausītos izcilāko starptautisko personību žūrija pasaules prestižākajā un konkurētspējīgākajā skatē.

Katru gadu konkursam tiek iesniegts simtiem pieteikumu. Priekšatlases žūrija noklausās katru iesniegto ierakstu un izraugās labākos kandidātus (no 30 līdz 40), kuri piedalās attiecīgā gada konkursā. Starptautiskā žūrija, kuras priekšsēdētājs ir Plasido Domingo, divu dienu ceturtdaļfinālā noklausās katru no izvēlētajiem dalībniekiem. Pēc tam tiek atlasīti divdesmit dalībnieki, kas turpina piedalīties pusfinālā, savukārt desmit dziedātāji tiek izraudzīti finālam. Ceturtdaļfināli un pusfināli notiek noklausīšanās veidā, bet fināls norisinās kā svinīgs koncerts orķestra pavadījumā.

Piedalīšanās vai pat uzvara šajā konkursā ir tikai sākums katra dziedātāja attiecībām ar "Operalia". Žūrijas sastāvā ir starptautiski operas menedžeri un atlases speciālisti, kas dziedātājus bieži aicina uzstāties viņu teātros.

Biļetes uz konkursa pusfinālu pieejamas ŠEIT.

Biļetes uz konkursa finālu pieejamas ŠEIT.

 

 

 
Ritināt uz augšu