Izvēlne
EN

Vera Ņemirova

VERA ŅEMIROVA dzimusi Sofijā, Bulgārijā, bet 1982.gadā pārcēlusies uz dzīvi Vācijā. Berlīnes Hansa Eislera Mūzikas akadēmijā studējusi operas režiju. Liela nozīme jaunās režisores operas izpratnes veidošanā bijusi viņas pasniedzējiem - leģendārajai vācu režisorei Rutai Berghauzai un Pēteram Konvičnijam. Pie Konvičnija Vera Ņemirova mācījusies arī režijas meistarklasēs un 1996.gadā viņa vadībā absolvējusi akadēmiju ar R.Štrausa piemirstās un nepabeigtās pēdējās operas "Ēzeļa ēna" iestudējumu Berlīnes Valsts operā.

2001.gadā Veras Ņemirovas režijā tapis Dž.Lunna operas "Kalpones" iestudējums Drēzdenē. 2002.gadā kritika ļoti atzinīgi novērtēja viņas iestudēto O. Noivirtas operu "Jēra svētki" Hamburgā, savukārt Vīnes Tautas operā par sensāciju kļuva I.Kālmāna operetes "Grāfiene Marica" nekaunīgi pārdrošā interpretācija. Vēlāk sekoja Ž.Bizē "Karmenas" režija Freiburgā, Dž.Verdi "Makbets" Bonnā, "Likteņa vara" Oldenburgā, "Rigoleto" Lucernā, L.van Bēthovena "Fidelio" Grācā, V.A.Mocarta "Burvju flauta" Eizenahā, P.Čaikovska "Jevgeņijs Oņegins" Magdeburgā un Dž.Pučīni "Meitene no Rietumiem" Berlīnes Vācu operā. K.M.fon Vēbera reti iestudētā opera "Eiriante" Veras Ņemirovas interpretācijā uz Drēzdenes Semperoper skatuves 2006.gada februārī lika kritiķiem to nosaukt par labāko iestudējumu, kāds Drēzdenē redzēts daudzu gadu garumā.

Pēc V.A.Mocarta "Figaro kāzām" Rīgā režisores nākošais projekts bija Dž.Verdi "Otello" Drēzdenes Semperoper 2006.gada oktobrī. Vera Ņemirova saņēmusi arī vienu no visprestižākajām vācu teātra un operas mākslas balvām.

 

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu