Izvēlne
EN

Ulvi Azizovs

ULVI AZIZOVS dzimis Baku, Azerbaidžānā. Viņa tēvs ir kādreizējās Padomju Savienības Tautas mākslinieks, dejotājs Rafigs Azizovs. No 1992.līdz 2003.gadam Ulvi Azizovs mācījās Baku Horeogrāfijas skolā P.Agaliu eksperimentālajā klasē.

2002.gadā Ulvi Azizovs ieguva speciālbalvu starptautiskā baleta  konkursā Santpoltenē, Austrijā.

Kopš 2007.gada Ulvi Azizovs ir Latvijas Nacionālās operas baleta solists. 2008.gadā vinš tika nominēts Latvijas Teātra balvai kā Gada labākais baleta mākslinieks.

Ulvi Azizova repertuārā ir lomas tādos baletos kā "Dons Kihots"  (hor. M.Petipā/A.Gorskis), "Bajadēra" (hor. M.Petipā), "Apburtā princese" (hor. M.Petipā), "Riekstkodis" (hor. Ļ.Ivanovs), "Gulbju ezers" (hor. M.Petipā/Ļ.Ivanovs), "Žizele" (hor. M.Petipā/Ž.Pero/Ž.Koralli), "Kamēliju dāma" (hor. N.Magalašvili), "Veltīgā uzmanība" (hor. K.Šmorgoners), "Frančeska da Rimini", "Melns un balts", Attraction, "Karmena" (hor. P.Agaliu), "1000 un 1 nakts" (hor. N.Nazirova), "Spartaks" (hor. G.Hasianova), "Karaliene Aba" (hor. S.Teregulovs), "Mans draugs Vidusjūra" (hor. M.Balkans), kā arī Latvijas Nacionālās operas iestudējumos (skat.zemāk).

Ulvi Azizovs piedalījies vairākos Starptautiskajos Pasaules Baleta Gala un dažādos festivālos Itālijā, Somijā, Ukrainā, Turcijā, Vācijā un Krievijā, dejojot paša veidotās horeogrāfijas Igidler un Gaytagi un A.Leimaņa Breakthrough.

2009.gadā Ulvi Azizovs iecelts par Azerbaidžānas dienas Latvijā noslēguma izrādes horeogrāfu, kā arī kļuvis par Azerbaidžānas Valsts operas galveno viessolistu. Azerbaidžānas Valsts operā viņš debitējis Bazila lomā baletā  "Dons Kihots".
 

 

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu