Izvēlne
EN

Rocc

Režisors

Rocc ir studējis operas režiju Janāčeka Mūzikas un drāmas akadēmijā Brno un turpinājis pēcdiploma studijas scenogrāfijā Cīrihē un Mainā.

Karjeras sākumā viņš iestudējis vairākas izrādes Janāčeka kameroperā. Pēc veiksmīgiem iestudējumiem Brno Rocc uzaicināja Prāgas Nacionālajā teātrī iestudēt Marketas Dvoržākovas un Ivo Medeka operas MrTVÁ? pasaules pirmizrādi, kas tika izrādīta 50. Varšavas laikmetīgās mūzikas rudens festivālā.

2005./2006. gada sezonā viņš vokālajās meistardarbnīcās pasniedza skatuves kustību Frejungā, Vācijā, kur arī iestudēja Alberta Lorcinga komisko operu „Operas mēģinājums” un Franča Šūberta dziesmu spēli „Sazvērnieki”. 2005. gadā viņš iestudēja Vīta Zouhara minimālistiskās operas „Nakšu dienas” pasaules pirmizrādi Brno nacionālajā teātrī. Savukārt Prāgas Nacionālajā teātrī 2007. gadā Rocc iestudēja Tomāša Hanzlīka operas Lacrimae Alexandri Magni pasaules pirmizrādi.

Rocc darbojas dažādos mākslas projektos – viņš veido instalācijas, dejas izrādes un jauno mediju darbus Čehijā, Slovākijā, Slovēnijā, Polijā, Šveicē, Austrijā un Vācijā, kā arī scenogrāfiju Leipcigas dejas teātrim. Rocc ir izveidojis „postoperas formu” – koncepciju, kas fokusējas uz postdramatisko mūziku un skatuves estētiku.

2007./2008. gada sezonā Rocc strādāja par dramaturgu Slovēnijas Nacionālā teātra Mariborā operā. 2008./2009. gada sezonā viņš kļuva par Brno Nacionālā teātra Janāčeka operas mākslinieciskā vadītāja vietnieku. Kopš 2011./2012. gada Rocc ir Prāgas valsts operas mākslinieciskais vadītājs, kopš 2012. gada 1. janvāra – arī Prāgas nacionālā teātra operas mākslinieciskais vadītājs.

Mākslinieka mājas lapa: www.rocc.cc

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu