Izvēlne
EN

Pāvels Petrovs

Tenors

Pāvels Petrovs ir 2018. gadā Lisabonā notikušā Plasido Domingo konkursa Operalia uzvarētājs, kā arī trešās vietas ieguvējs 37. Starptautiskajā Hansa Gabora Belvederes jauno operas dziedātāju konkursā, kas šovasar ar vērienu norisinājās Jūrmalā. Kopš 2016. gada baltkrievu tenors ir Grācas operas solists.

Pāvels Petrovs absolvējis Baltkrievijas Valsts mūzikas akadēmiju, papildinājies pie tādiem ievērojamiem opermākslas profesionāļiem kā Dmitrijs Vdovins, Adrians Kellijs, Dmitrijs Hvorostovskis, Hedviga Fasbendere un Fabio Luīzi.

No 2012. līdz 2016. gadam bijis Baltkrievijas Lielā teātra solists, nodziedot Ļenski (Pēteris Čaikovskis - Jevgeņijs Oņegins), Alfrēdu (Džuzepe Verdi - Traviata), Ivanu Ļikovu (Nikolajs Rimskis-Korsakovs - Cara līgava) un Jauno čigānu (Sergejs Rahmaņinovs - Aļeko) un citas lomas.

2015./2016. gada sezonā Pāvels Petrovs bijis Cīrihes operas Starptautiskās operas studijas biedrs. Savukārt nākamajā sezonā debitējis Londonas Koventgārdena operā ar Ponga lomu Džakomo Pučīni operā Turandota, kā arī uzsācis solista karjeru Grācas operā, kur viņa lomu repertuārā ir Alfrēds, Ļenskis, kā arī Rūdolfs (Dž. Pučīni - Bohēma) un kavalieris Belfjore (Džoakīno Rosīni - Ceļojums uz Reimsu).  2018./2019. gada sezonā Grācā viņš interpretē Narabotu (Rihards Štrauss - Salome) un Edgardo (G. Doniceti - Lucia di Lammermoor). 

2018. gadā Pāvels Petrovs debitējis Zalcburgas festivālā Čapļitska lomā (P. Čaikovskis - Pīķa dāma). 2019. gadā viņš pirmoreiz viesosies Austrālijas operā, kur dziedās Ferrando (Volfgangs Amadejs Mocarts - Così fan tutte). Uzstāšanās plānotas arī Lozannā un Klāgenfurtē (Ļenskis), Čīles Nacionālajā operā (Ivans Ļikovs), kā arī Latvijas Nacionālajā operā un Veronas arēnas festivālā (Alfrēds).

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu