Izvēlne
EN

Olga Sergejeva

Soprāns
OLGA SERGEJEVA dzimusi Baškīrijā un mācījusies Gņesina vārdā nosauktajā Krievijas Mūzikas akadēmijā. 1999.gadā ieguvusi balvu I Jeļenas Obrazcovas Starptautiskajā jauno dziedātāju konkursā Sanktpēterburgā.
 
No 1998. līdz 2000.gadam bijusi Maskavas Novaja opera soliste, kur viņas repertuārā bija Tamāra A.Rubinšteina „Dēmonā" un Fevronija N.Rimska-Korsakova operā „Teiksma par neredzamo pilsētu Kitežu".
 
2000.gadā debitējusi Maskavas Lielajā teātrī ar titullomu Dž.Verdi operā „Aīda". Kopš 2000.gada Olga Sergejeva ir Sanktpēterburgas Marijas teātra soliste. 2001.gadā saņēmusi Sanktpēterburgas augstāko teātra balvu „Zelta sofite" par Fevronijas lomas izpildījumu.
 
2004.gadā soliste debitēja Ņujorkas Metropolitan operā, izpildot Brinhildes lomu R.Vāgnera operā „Valkīra" kopā ar Plāsido Domingo Zīgmunda lomā diriģenta Valērija Gergijeva vadībā. 2005.gadā šo lomu viņa izpildīja arī Parīzes Theatre du Chatelet dirģenta Kristofa Ešenbaha vadībā.
 
2006.gada piedalījusies Dmitrija Šostakoviča 14.simfonijas atskaņojumā kopā ar Londonas simfonisko orķestri. 2006.gadā dziedājusi Brinhildes lomu „Zīgfrīda" koncertatskaņojumā Londonas Albertholā, kā arī Madridē kopā ar Parīzes simfonisko orķestri Kristofa Ešenbaha vadībā. Olgas Sergejevas repertuārā ir Nastasja P.Čaikovska „Burvē", Liza „Pīķa dāmā", Katerina Izmailova „Mcenskas apriņķa lēdijā Makbetā", lēdija Makbeta Dž.Verdi „Makbetā", Amēlija „Masku ballē", titullomas „Aīdā" un „Dž.Pučīni Turandotā", Brinhilde „Valkīrā", „Zīgfrīdā" un „Dievu mijkrēslī".

 

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu