Izvēlne
EN

Nora Suruzjana

Mecosoprāns

Kanādiešu un franču izcelsmes mecosoprāns Nora Suruzjana ir daudzu prestižu starptautisku konkursu laureāte Kanādā un Hansa Gabora Belvedera konkursa fināliste Vīnē.

Latvijas Nacionālajā operā dziedājusi titullomu Ž. Bizē operā "Karmena" un Šarloti Ž. Masnē operā "Verters".

 Viņa mācījusies pie Terēzes Sevadžjanas Makdžila universitātē Monreālā, kur viņa debitējusi tādās lomās kā Māte B.Britena operā "Alberts Herings", Ženevjēva K.Debisī operā "Peleass un Melizande", titullomā G.F.Hendeļa operā "Jūlijs Cēzars" un Komponists R.Štrausa operā "Ariadne Naksā".

Dziedājusi Ansīša lomu E.Humperdinka operā "Ansītis un Grietiņa" ar Monreālas Metropolitena orķestri un titullomu A.Tomā operā "Minjona" ar Toronto Vasaras operas Lirisko teātri, pēc tam kļuvusi par Nīderlandes Starptautiskā operas centra Jauno mākslinieku programmas dalībnieci Amsterdamā.

Nora Suruzjana bijusi Kaseles Operas māksliniece, kur atveidojusi tādas lomas kā Idamante (V.A.Mocarta "Idomenejs"), Romeo (V.Bellīni "Kapuleti un Monteki"), Annina (R.Štrausa "Rožu kavalieris"), Flora (Dž.Verdi "Traviata") un Fjodors (M.Musorgska "Boriss Godunovs").

Viena no Noras Suruzjanas labākajām lomām ir titulloma Ž.Bizē operā "Karmena". Makslinieces repertuārā ir arī tādas lomas kā Lukrēcija (B.Britena "Lukrēcijas apkaunošana"), Dorabella (V.A.Mocarta "Cosi fan tutte"), Kerubīno ("Figaro kāzas"), Margerita (H.Berlioza "Fausta pazudināšana"), Mega Peidža (Dž.Verdi "Falstafs"), Mirtala (Š.Guno "Taīda"), Soņetka (D.Šostakovičva "Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta"), Fedra un Burve (H.Pērsela "Didona un Enejs") u.c. 2012. gada jūnijā panākumiem debitēja Santucas lomā operā “Zemnieka gods” Itālijas pilsētā Lukā.

Nora Suruzjana Māksliniece pastāvīgi piedalās dažādos koncertos, un viņas koncertrepertuārā ir tādi opusi kā G.Mālera Trešā simfonija un "Klejojošā mācekļa dziesmas", L.van Bēthovena Devītā simfonija, J.Haidna kantāte "Ariadne Naksā", V.A.Mocarta Rekviēms un J.Brāmsa "Mīlas dziesmu valši". Viņa piedalījusies Getingenes Hendeļa festivālā, kur koncertējusi Nikolasa Makgegana pavadījumā.

Nora Suruzjana uzstājusies Nīderlandes Starptautiskajā operas centrā, Kanādas Operā, Zalcburgas Landestheater, Velsas Nacionālajā operā, Strasbūras Operā, Klāgenfurtes Pilsētas teātrī, Oslo Operā, Cīrihes Operā, Parīzes Šatlē teātrī, Ženēvas Lielajā teātrī, Boloņas Teatro Communale, Neapoles Teatro San Carlo, Nīderlandes Operā u.c.

http://www.norasourouzian.com/

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu