Izvēlne
EN

Mlada Hudoļeja

Soprāns

Mlada Hudoļeja dzimusi Maskavā, vokālo mākslu apguvusi Krievijas Teātra akadēmijas Operas fakultātē un Vīnes Konservatorijā. Kopš 1998. gada viņa ir Sanktpēterburgas Marijas teātra soliste, un tur 2001. gadā notika arī pavērsiens viņas karjerā, kas ļāvis iekarot pasaules opermūzikas virsotne – festivāla Baltās naktis ietvaros Mlada Hudoļeja dziedāja Zīglindi R. Vāgnera Valkīrā kopā ar Plāsido Domingo un Valēriju Gergijevu pie diriģenta pults. Šai izrādei bija satriecoši panākumi, un pēc Domingo ielūguma Mlada Hudoļeja debitēja Vašingtonā un Losandželosā. Kopš tā laika viņa uzstājusies Palermo un Lisabonas opernamos, vairākkārt atgriezusies ASV, bet 2006. gadā debitējusi Londonas Koventgārdenā kā Liza P. Čaikovska operas Pīķa dāma iestudējumā ar Semjonu Bičkovu pie diriģenta pults. 2007. gadā Seidži Ozavas vadībā viņa dziedāja Tokijas Nomori operā Japānā, bet gada nogalē debitēja Grieķu Nacionālajā operā Abigailas lomā Dž. Verdi operā Nabuko.

Ar Marijas teātra trupu un diriģentu Valēriju Gergijevu piedalījusies viesizrādēs Maskavas Lielajā teātrī, Ņujorkas Metropolitēnā, Kenedija centrā, Londonas Koventgārdenā, Concertgebouw Amsterdamā, kā arī Seulas, Telavivas, Bādenbādenes, Pekinas un Birmingemas opernamos.

Mladas Hudoļejas repertuārā ir tādas lomas kā Norma (V. Bellīni Norma), Santuca (P. Maskanji Zemnieka gods), Donna Anna un Donna Elvīra (V. A. Mocarta Dons Žuans), Manona (Dž. Pučīni Manona Lesko), Fevronija (N. Rimska-Korsakova Teiksma par neredzamo pilsētu Kitežu), Ariadne (R. Štrausa Ariadne Naksā), Salome (R. Štrausa Salome), Liza (P. Čaikovska Pīķa dāma), Tatjana (P. Čaikovska Jevgeņijs Oņegins), Lēdija Makbeta (Dž. Verdi Makbets), Aīda (Dž. Verdi Aīda), Abigaila (Dž. Verdi Nabuko), Violeta (Dž. Verdi Traviata), Zīglinde (R. Vāgnera Valkīra), Zenta (R. Vāgnera Klīstošais holandietis), Elizabete (R. Vāgnera Tanheizers) u. c.

http://www.mladakhudoley.com/

 

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu