Izvēlne
EN

Mihails Tatarņikovs

MIHAILS TATARŅIKOVS studējis Sanktpēterburgas Konservatorijā, kur absolvējis vijoles spēles klasi pie prof.Iļjas Jofa un operas un simfoniskā orķestra diriģēšanas klasi pie Aleksandra Poļiščuka. Mūziķa karjeru sācis kā vijolnieks Sanktpēterburgas Marijas teātrī, kur strādājis no 1999.gada, kā arī veicis aktīvu koncertdarbību. Viens no šī perioda interesantākajiem notikumiem viņa radošajā biogrāfijā bijusi sadarbība ar diriģentu Valēriju Gergijevu Pasaules Miera orķestra sastāvā koncertos Maskavā un Sanktpēterburgā. Kopš 2012. gada Mihails Tatarņikovs ir Mihaila teātra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents.

Viņa vadībā skanējušas Rimska-Korsakova „Maija nakts", „Nakts pirms Ziemassvētkiem", „Sadko", „Nemirstīgais Kaščejs" un „Pleskaviete", Berlioza “Trojieši”, Doniceti  „Lucia di Lammermoor”, Dvoržāka “Nāra”, Mocarta “Burvju flauta”, “Figaro kāzas” un “Dons Žuans”, Leonkavallo “Pajaci”,  Masnē “Dons Kihots”, Rosīni “Ceļojums uz Reimsu”, Čaikovska “Jevgeņijs Oņegins” un “Pīķa dāma”, Riharda Štrausa “Elektra”, Vāgnera “Klīstošais holandietis” un “Tristans un Izolde” , Ščedrina „Apburtais ceļinieks", Rahmaņinova opera “Skopais bruņinieks”,  Prokofjeva baleti “Pelnrušķīte”, “Romeo un Džuljeta” un “Pazudušais dēls” un operas “Madalēna”, “Laulības klosterī” un “Mīla uz trim apelsīniem”, Stravinska „Zaldāta stāsts”, „Apolons Musagets” u.c. Operas žanrā viņš asistējis Valērijam Gergijevam pie Vāgnera “Nībelunga gredzena” cikla  iestudējuma Ņujorkas Metropolitēna operā, diriģējis vairākas izrādes Latvijas Nacionālajā operā un “Hofmaņa stāstus” Berlīnes Komiskajā operā.

Sadarbojies ar tādiem orķestriem kā Krievijas Nacionālais orķestris, Novosibirskas filharmoniskais orķestris, Sanktpēterburgas Rimska-Korsakova Valsts konservatorijas orķestris, Oslo filharmoniskais orķestris, Boloņas Filharmonijas orķestris, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris u.c. Pēdējās sezonās diriģējis koncertus ar Gevles simfonisko orķestri Zviedrijā, Krievijas Nacionālo orķestri Drēzdenē un Manna centrā Filadelfijā, ASV, Roterdamas filharmonisko orķestri, Tokijas simfonisko orķestri, Montekarlo filharmonisko orķestri . Latvijas Nacionālajā operā iestudējis Pētera Čaikovska operu “Jevgeņijs Oņegins”.

2013./14. gada sezonā diriģentam paredzēta debija Milānas operteātrī La Scala, Bordo operā, Ziemeļu operā Anglijā, jauniestudējums Prokofjeva „Mīla uz trim apelsīniem” LNO, kā arī koncerti ar Poznaņas filharmonisko orķestri un Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri.

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu