Izvēlne
EN

Marčello Džordani

Kopš debijas 1986. gadā Marčello Džordani kļuvis par vienu no ievērojamākajiem operdziedoņiem, žurnāls Opera News viņu nosaucis par „iespējams, viens no dižākajiem vadošajiem savas paaudzes tenoriem”. Viņš uzstājies visos pasaules lielākajos opernamos atzītu diriģentu vadībā. Neparastais balss diapazons un aktieriskā meistarība ļāvusi viņam apgūt daudzveidīgu repertuāru – ne vien Rosīni, Doniceti un Bellīni bel canto un franču liriskās operas, bet arī dramatiskās Verdi, Pučīni, Berlioza un verisma (Maskanji un Leonkavallo) operu lomas.

Šajā sezonā Marčello Džordani dzied Kavaradosi (Toska) Vīnes Valsts operā un Bavārijas Valsts operā, Radamesu (Aīda) Ņujorkas Metropolitēna operā, Kalafu (Turandota) Karolīnas operā un Rikardo (Masku balle) Hamburgas valsts operā. Viņš piedalās Galā koncertos Tampas operā un Karaliskās Toronto konservatorijas La Dolce Musica sērijas koncertos.   

Latvijas opermīļiem jau bijusi  iespēja neklātienē iepazīt izcilo tenoru tiešraidēs no leģendārā Metropolitan operas nama Ņujorkā. Operas šedevru translācijās Marčello Džordani dziedājis Kalafu (Turandota ar Andri Nelsonu pie diriģenta pults), Radamesu (Aīda),  Pinkertonu (Madama Butterfly),  Adorno (Simons Bokanegra) un Ernani (Ernani).  

 

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu