Izvēlne
EN

Linuss Felbūms

Gaismu mākslinieks
Zviedru mākslinieks LINUSS FELBŪMS kā gaismu mākslinieks debitējis 1995.gadā, un kopš tā laika piedalījies vairāk nekā 120 iestudējumu tapšanā. Viņš strādājis lielākajos pasākumos visā Zviedrijā, sadarbojies ar teātriem un opernamiem Oldenburgā, Berlīnē, Insbrukā, Lodzā, Varšavā, Keiptaunā, Londonā, Oslo un Kopenhāgenā.
 
Latvijas Nacionālajā operā Linuss Felbūms veidojis gaismu dizainu Džuzepes Verdi operas „Dons Karloss" iestudējumam 1997.gadā, kā arī Pētera Čaikovska „Jevgeņijam Oņeginam" un Riharda Štrausa „Salomei" 1999.gadā. Savukārt 2005.gada oktobrī Linuss Felbūms debitēja kā režisors, iestudējot Lukasa Svensona lugu „Simpātijas pret velnu" Strindberga Intimate Theatre Stokholmā.
 
2006.gada oktobrī viņš vadīja Viljama Šekspīra „Ričarda III" iestudējuma tapšanu Zviedrijas Riksteatern. 2008.gada februārī Linuss Felbūms pirmoreiz darbojās arī kā operas režisors, un viņa radītais Kārļa Marijas Vēbera operas „Burvju strēlnieks" iestudējums sāka skatuves dzīvi Zviedrijas Folksopera Stokholmā.
 
Kā gaismu mākslinieks pēdējā laikā viņš strādājis pie Zviedrijas Karaliskā baleta izrādes „Gustavs III", Henrika Ibsena lugas „Leļļu nams" iestudējuma Stokholmas Karaliskajā dramatiskajā teātrī un izrādes On - Emotion Soho teātrī Londonā.

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu