Izvēlne
EN

Kosts Smorigins

Lietuviešu basbaritons KOSTS SMORIGINS studējis Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijā. 2005. gadā viņš pārcēlās uz Londonu, pārstāvēja Lietuvu prestižajā BBC Cardiff Singer of the World konkursā un uzsāka mācības Karaliskajā mūzikas koledžā, bet no 2007.gada mācījās Karaliskās operas jauno mākslinieku programmā.

2013./2014. gada sezonu dziedātājs sāka ar Pjetro lomu operā Simons Bokanegra – tapa ieraksts kopā ar Dmitriju Hvorostovski, Ildaru Abdrazakovu un Barbaru Fritoli. Šajā sezonā viņš dzied Eskamiljo lomu Karmenā  Karaliskajā Koventgārdena operā, Drēzdenes Zempera operā un Santafē operā (ASV). Vašingtonas štatā notiks Kosta Smorigina debija Papageno lomā Burvju flautā, bet Viļņā viņš debitēs grāfa Almavivas lomā operā Figaro kāzas.

2012./2013. gada sezonu dziedātājs uzsāka ar atgriešanos Zalcburgas festivālā Eskamiljo lomā Bizē operā Karmena sera Saimona Retla vadībā. Viņš piedalījās Teatro alla Scala viesizrādēs Maskavas Lielajā teātrī, kur iejutās Mazeto tēlā operā Dons Žuans, savukārt Santjago pilsētas teātrī (Čīlē) notika Kosta Smorigina debija šīs operas titullomā. Dziedātāja debija Čaikovska operas Jevgeņijs Oņegins titullomā notika Viļņā, sadarbībā ar Lietuvas Simfonisko orķestri.

2011./2012.gada sezonā dziedātājs atgriezās Koventgārdena operā kā Mefistofelis Faustā. La Scala viņš debitēja Mazeto lomā Mocarta operā Dons Žuans. Bordo operā Kosts Smorigins debitēja Leporello lomā Donā Žuanā. Latvijas Nacionālajā operā viņš dziedāja Eskamiljo lomu Karmenā.

2010./2012. gada sezonā Kosts Smorigins debitēja Vašingtonas Nacionālajā operā kā Figaro Figaro kāzās, ar šo lomu dziedātājs uzstājās arī Sanfrancisko operā. Līdsas operā un Berlīnes Valsts operā viņš dziedāja Eskamiljo Karmenā. Ar panākumiem Kosts Smorigins dziedājis Kolēna lomu Bohēmā Koventgārdena operā un Tomski Pīķa dāmā Izraēlas operā.

„Smorigins ir absolūti harismātisks - gan fiziski, gan vokāli," 2011.gada 18.janvārī rakstīja Tims Ešlijs, The Guardian.

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu