Izvēlne
EN

Kaspars Putniņš

Kaspars Putniņš (1966) ir starptautiski pazīstams koru diriģents, programmu repetitors, producents. Latvijas Radio kora diriģents kopš 1992. gada. 1994. gadā Kaspars izveidoja Latvijas Radio kora grupu - mazāka izmēra vokālu ansambli, kas uzskatāms par visa lielā kora skanisko meklējumu un skaņas jauninājumu laboratoriju, tā dodot ieguldījumu Latvijas Radio kora unikālās startautiskās reputācijas kaldināšanā. Savos projektos Kaspars Putniņš daudz un auglīgi sadarbojas ar teātra un vizuālās mākslas pasaules pārstāvjiem. Pēc viņa iniciatīvas tapušas tādas multimediālas izrādes kā "Melns pār sarkanu" un "Tavas klusēšanas grāmata" (abas sadarbībā ar Skotijas teātri Cryptic), elektroakustiskā pastaiga pa mežu "Pasaka par Kurbadu", Press to Play u. c. Kaspara un viņa kolēģu sevišķā uzmanības lokā ir laikmetīgā daudzbalsīgā vokālā mūzika, elektroakustiskā mūzika, kā arī jaunu vokālo tehniku apgūšana. Jaundarbiem iedvesmojis tādus Latvijas komponistus kā Ģirts Bišs, Gevins Braierss, Līga Celma, Andris Dzenītis, Maija Einfelde, Voldemārs Johansons, Rolands Kronlaks, Karena Renkvista, Gundega Šmite, Toivo Tulevs, Lase Tūresens, Mārtiņš Viļums.

Ārpus Latvijas Kaspars Putniņš regulāri sadarbojas ar BBC Singers, RIAS kamerkori, Berlīnes Radio kori, Zviedrijas Radio kori, Flāmu Radio kori, Igaunijas filharmonijas kamerkori, Nīderlandes kamerkori un citiem.

Kaspars Putniņš studējis JVLMA un Londonas Rātsnama mūzikas un drāmas skolā. Bieži lasa lekcijas par Latvijas mūziku un pasniedz diriģēšanas meistarklases ārzemju semināros, kā arī piedalās starptautisku žūriju darbā. Vairākkārtējs Lielās mūzikas balvas ieguvējs, Latvijas Republikas Ministru kabineta balvas laureāts. Uzstājies Ņujorkas Linkolna centrā, Amsterdamas Musiekgebouw, Berlīnes Konzerthaus un Berlīnes filharmonijā, Parīzes Cité de la musique, Stokholmas Bervaldhallen, Drēzdenes Frauenkirche u. c.

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu