Izvēlne
EN

Jeļena Obrazcova

Mecosoprāns

Jeļena Obrazcova ir viena no visu laiku izcilākajām operdziedātājām. 1964. gadā viņa absolvējusi Rimska-Korsakova vārdā nosaukto Ļeņingradas konservatoriju. 1962. gadā dziedātāja ieguva zelta medaļu 8. Pasaules jaunatnes festivālā Helsinkos. Nākamajā gadā viņa ieguva pirmo vietu Gļinkas konkursā Maskavā. Neilgi pēc tam Jeļena Obrazcova kļuva par Maskavas Lielā teātra solisti.

No 1973 – 1994. gadam Jeļena Obrazcova bija pasniedzēja Maskavas valsts konservatorijā. Šobrīd viņa ir vokālā pedagoģe Musašino mūzikas akadēmijā Tokijā, pasniedz meistarklases Eiropā un Japānā. 1986. gadā viņa Lielajā teātrī debitēja kā režisore, iestudējot Žila Masnē „Verteru”. 1999. gadā viņa Sanktpēterburgā nodibināja Starptautisko jauno vokālistu konkursu. No 2007. līdz 2008. gadam Jeļena Obrazcova bija Mihaila teātra mākslinieciskā vadītāja, kopš 2008. gada viņa ir Mihaila teātra mākslinieciskā padomniece.

Jeļena Obrazcova uzstājusies izcilākajos pasaules opernamos kopā ar labākajiem diriģentiem, torstarp Herbertu fon Karajanu, Rikardo Muti, Klaudio Abado, Džeimsu Levainu, Danielu Barenboimu, Genādiju Roždestvenski, Valēriju Gergijevu un citiem.

Jeļenas Obrazcovas repertuārā ir vairāk nekā 30 lomas Čaikovska, Prokofjeva, Verdi, Britena, Rimska-Korsakova, Borodina, Musorgska, Verdi, Bizē un Stravinska operās.

Dziedātāja saņēmusi visas nozīmīgākās PSRS un Krievijas balvas, kā arī daudz prestižas balvas citās valstīs.

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu