Izvēlne
EN

Irina Šiškova

Mecosoprāns

Krievu mecosoprāns IRINA ŠIŠKOVA ir dzimusi Sanktpēterburgā. Viņa absolvējusi Rimska-Korsakova Sanktpēterburgas valsts konservatorijas mūzikas akadēmijas vokālo klasi.

2008.gadā Irina Šiškova debitēja Karmenas lomā Žorža Bizē operā „Karmena" Novosibirskas valsts akadēmiskajā operas un baleta teātrī. Turpat viņa dziedājusi arī Poļinu Pētera Čaikovska „Pīķa dāmā". Kopš 2010. gada Irina Šiškova ir Sanktpēterburgas Marijas teātra jauno dziedātāju akadēmijas soliste. 
Irinas Šiškovas repertuārā ir Karmena („Karmena"), Didona („Didona un Enejs"), Eboli („Dons Karloss"), Žanna („Orleānas jaunava"), Olga („Jevgeņijs Oņegins"), Ļubaša („Cara līgava").

Irina Šiškova ieguvusi 1. vietu Krievijas Pirogova vārdā nosauktajā jauno operdziedātāju konkursā (Rjazaņa, 2006), saņēmusi balvu par labāko debiju Starptautiskajā jauno operdziedātāju konkursā (Sanktpēterburga, 2006). Viņa ir arī Rimska-Korsakova vārdā nosauktā Starptautiskā operdziedātāju konkursa laureāte (Sanktpēterburga, 2009) un Starptautiskā itāliešu operas konkursa Competizione dell'Opera diplomande (Drēzdene, 2010). 
Dziedātāja piedalījusies viesizrādēs Dienvidkorejā un ASV, viņa ir pastāvīga mūzikas festivālu dalībniece Krievijā un ārzemēs.

 

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu