Izvēlne
EN

Hirofumi Jošida

HIROFUMI JOŠIDA ieguvis bakalaura grādu diriģēšanā Tokijas Mūzikas koledžā. Turpinājis studijas pie Hansa Grafa un Jūliusa Kalmāra Vīnes Nacionālās Mūzikas universitātes meistarkursos. 1996.gadā papildinājis profesionālo meistarību Mjunvuna Čuna un Jurija Temirkanova vadībā un kļuvis par 19.Starptautiskā Diriģēšanas konkursa Valsoldā, Itālijā, laureātu.

No 1994.līdz 1999.gadam bijis Nikikai Operas diriģenta asistents, piedaloties V.A.Mocarta operu "Burvju flauta", "Figaro kāzas" un Cosi fan tutte. 1999.gadā Japānas Kultūras ministrija viņu izraudzījās studijām Eiropā, kuru ietvaros Hirofumi Jošida darbojās Bavārijas Nacionālajā operā, Manheimas Nacionālajā teātrī un Malmes Operā.
 
2001.gadā Hirofumi Jošida tika izraudzīts par Māzela/Vilāra diriģentu konkursa Āzijas pārstāvi. 2002.gadā viņš tika apbalvots ar Goto kultūras balvu kā Daudzološākais jaunais operas diriģents. Vēl gadu vēlāk Hirofumi Jošida ieguva stipendiju, kas ļāva stažēties Romas Operā. 2005.gada maijā notika viņa diriģēšanas debija Itālijā, Romas Operā, kur viņa vadībā skanēja Dž.Verdi opera "Rigoleto" un P.Maskanji "Zemnieka gods".
 
Kopš 2004.gada Hirofumi Jošida ir Ičikavas Operas muzikālais vadītājs, tur iestudējis Dž.Pučīni operas "Edgars" pirmuzvedumu Japānā, kā arī Pučīni operas "Toska" un "Manona Lesko".
 
2005.gadā Hirofumi Jošida ieguva 3.vietu I Starptautiskajā Bēlas Bartoka diriģentu konkursā Rumānijā un pēc tam debitēja pie Transilvānijas Simfoniskā orķestra un Budapeštas Koncertorķestra diriģenta pults. 2007.gadā viņš vadīja Dž.Verdi operas "Aīda' izrādi Kairā, R.Leonkavallo "Pajaci" Romas Operas vasaras sezonas ietvaros, bet nākamajā sezonā arī Dž.Verdi "Traviatu" Parīze, V.A.Mocarta "Figaro kāzas" Japānā, Dž.Pučīni "Madama Butterfly" Kairā un Dž.Verdi "Donu Karlosu" Honkongā.
 
Hirofumi Jošida ir asociētais profesors Toho Mūzikas koledžā. Šobrīd viņš dzīvo Romā. No 2010.gada janvāra Hirofumi Jošida kļuvis par Mantujas Operas galveno diriģentu.
 
Mākslinieka mājaslapa:
http://hirofumiyoshida.com/english/

 

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu