Izvēlne
ENRU

Gints Glinka

Gints Glinka ir mācījies klavieres, vijoļspēli un kordiriģēšanu Emiļa Dārziņa mūzikas skolā, kā arī kora un orķestra diriģēšanu Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Gints Glinka studijas turpināja Dānijas Karaliskajā mūzikas akadēmijā Kopenhāgenā. Viņš piedalījies Helmūta Rillinga, Kurta Zanderlinga un Pjēra Bulēza meistarklasēs Dānijas Karaliskajā teātrī.

2001. gadā Gints Glinka debitēja pie Tivoli simfoniskā orķestra pults. Tai pašā gadā viņš diriģēja Mocarta „Donu Žuanu” – Karaliskā teātra un Operas akadēmijas kopprodukciju. 2001. gadā viņš saņēma Dānijas diriģentu asociācijas Klasiskās mūzikas diriģentu balvu. 2003. gadā viņš saņēma Dānijas Nacionālās bankas un Dānijas Diriģentu asociācijas balvu studijām pie Zubina Metas Bavārijas valsts operā.

Gints Glinka ir diriģējis Kremerata Baltica, Berlīnes vācu kamerorķestri, Sanktpēterburgas filharmonisko akadēmisko orķestri, Kopenhāgenas filharmonisko orķestri, Varšavas filharmonisko kamerorķestri, Dīsburgas filharmonisko orķestri, Porto nacionālo orķestri, Keiptaunas filharmonisko orķestri, Odenses simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālās operas orķestri u.c. , kā arī piedalījies ierakstos ar Dānijas Radio koncertu orķestri.

No 2006. līdz 2009. gadam Gints Glinka bija Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents.

Gints Glinka saņēmis Lielo Mūzikas balvu 2006 par izcilu Bēthovena 9. simfonijas interpretāciju.

Mākslinieka mājaslapa: gintsglinka.com

 

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu