Izvēlne
EN

Gijs Montavons

GIJS MONTAVONS dzimis Ženēvā. Ženēvas Konservatorijā viņš ieguvis fagotista izglītību. Strādājis par režisora asistentu Ženēvas Grand Théâtre. Studējis teātra režiju Hamburgas Mūzikas un skatuves mākslas koledžā pie Geca Frīdriha. Kā režisora Džankarlo del Monako asistents strādājis daudzos opernamos, tostarp Hamburgas, Berlīnes, Štutgartes, Bregencas, Barselonas operās un Ņujorkas Metropolitan operteātrī, bet pēc studiju beigšanas 1986.gadā bijis režisors Hamburgas Valsts operā, Livorno, Pizā, Lionā, Monpeljē, Zārbrikenē un citviet.
 
No 1985. līdz 1988.gadam viņš bijis režisora asistents un dramaturgs Brēmenes Teātrī, bet no 1992. līdz 1995.gadam strādājis par galveno režisoru Bonnā. 1993.gadā par godu jaunās Somu Nacionālās operas atklāšanai Helsinkos iestudējis Žorža Bizē "Karmenu". No 1996.gada bijis Gīsenas Pilsētas teātra mākslinieciskais vadītājs un direktors.
 
Gijs Montavons ir daudzu žūriju loceklis slavenos starptautiskos dziedāšanas konkursos, tostarp dziedoņu sacensībās Parīzē, Barselonā, Vervjē, Monreālā, kā arī Vīnes Belvedera konkursā. Kopš 2002.gada augusta viņš ir Erfurtes Teātra vadītājs.
 
Gijs Montavons ir Vācijas Skatuves mākslas asociācijas Tīringas reģiona valdes loceklis un Eiropas teātru režisoru ģildes (European Theatre Directors' Guild) Parīzē ģenerālsekretārs kopš 2007.gada.

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu