Izvēlne
EN

Gabriels Hmura

Gabriels Hmura ir Katovices Polijas Nacionālā radio simfoniskā orķestra muzikālais vadītājs, kā arī Krakovas filharmoniskā orķestra pirmais viesdiriģents.  

Gabriels Hmura dzimis Polijā, bet audzis Izraēlā un studējis klavierspēli un kompozīciju Telavivas Mūzikas akadēmijā. Diriģēšanu viņš studējis pie Pjēra Dervo Parīzē, Hansa Svarovska Vīnē un Franko Feraras Sjēnā. 1971.gadā viņš ieguvis pirmo vietu Herberta fon Karajana konkursā Berlīnē, kā arī Zelta medaļu Kantelli konkursā Milānas Las Scala. Šīs uzvaras diriģentam pavēra ceļu starptautiskai karjerai. 

No 1974. gada viņš bija Āhenes operas muzikālais vadītājs, no 1983. gadā – Bohumas operas muzikālais vadītājs. No 1987. gada – Otavas Nacionālā mākslas centra orķestra (Kanāda) muzikālais vadītājs. Ar šo kolektīvu viņš bieži viesojās ASV, tostarp uzstājās Kārnegī zālē Ņujorkā.

1974. gadā viņš Minhenē diriģēja „Otello” un 'Karmenu". Gabriels Hmura ir diriģējis arī augstu novērtētos „Samsona un Dalilas” iestudējumu Barselonā, „Verteru” Parīzes operā, „Zelta gailīti” Šatelē teātrī. Ar Nacionālā mākslas centra orķestri viņš iestudējis „Da Pontes ciklu” („Figaro kāzas”, „Donu Žuanu” un „Cosi fan tutte”).

Gabriels Hmura ir veicis ierakstus ar Londonas simfonisko orķestri, ar Minhenes un Berlīnes radio orķestriem, Nacionālā mākslas centra orķestri u.c.

Mākslinieka mājas lapa: www.chmura.cc

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu