Izvēlne
EN

Džons Ērvins

Tenors

Džons Ērvins ir viens no jaunās paaudzes interesantākajiem bel canto, franču repertuāra, Mocarta un laikmetīgās mūzikas interpretiem.

Amerikāņu tenors, kurš iepriekš apguvis klavierspēli, studējis vokālo mākslu Džordžijas štata Universitātē un Bostonas Universitātes Operas institūtā.

Bijis Patrika un Šērlijas Raienu Operas centra audzēknis un tādējādi Čikāgas Liriskajā operā iestudējis vairākas lomas, tostarp grāfu Almavivu komponista Džoakīno Rosīni operā Seviljas bārddzinis, Pērsija lomu Gaetāno Doniceti operā Anna Boleina un Alfrēda lomu Johana Štrausa operetē Sikspārnis.

Iepriekšējo sezonu nozīmīgāko notikumu vidū bijusi dziedātāja debija Ņujorkas Metropolitēna operā un Zalcburgas festivālā ar Lukasa lomu Tomasa Adesa operā Iznīcības eņģelis, kā arī pirmā uzstāšanās Rosīni operas festivālā Pezāro, kur viņš interpretēja Kleomenu operā Korintas aplenkums un piedalījās koncertā Trīs Rosīni tenori.

Tāpat Džons Ērvins nesen iejuties Rūdolfa lomā Džakomo Pučīni operas Bohēma iestudējumā Heidelbergas teātrī, dziedājis Hektora Berlioza lirisko monodrāmu Lelio jeb Atgriešanās dzīvē Bēthovena festivālā Bonnā un Berlioza Rekviēmu, ko atskaņoja kopā ar Bohumas Simfonisko orķestri. Dziedātājs piedalījies Etjēna Meīla Galā koncertā kopā ar Apgaismības laikmeta orķestri Londonā, interpretējis Romeo lomu Šarla Guno operā Romeo un Džuljeta Medisonas opernamā, kā arī dziedājis Ernesto G. Donizeti operā Dons Paskvāle Springfīldas Reģionālajā operā, ASV.

2018./2019. gada sezonas ietvaros Džons Ērvins piedzīvo debiju Berlīnes Vācu operā un Nicas opernamā titullomā Hektora Berlioza operā Fausta pazudināšana, kā arī pirmoreiz uzstājas Latvijas Nacionālajā operā ar Rudžero lomu Dž. Pučīni operas Bezdelīga koncertuzvedumā. Šoruden Čikāgas operas teātrī viņš dzied Vodemonu P. Čaikovska operā Jolanta, savukārt nākamgad tenors piedalīsies Fēliksa Mendelsona 2. simfonijas Slavas dziesma atskaņojumā Varšavas Filharmonijas koncertzālē, dziedās Mantujas hercogu Dž. Verdi operas Rigoleto iestudējumā Kentuki opernamā, ASV, kā arī debitēs Neapoles Teatro San Carlo Pilāda lomā Dž. Rosīni operas Ermione iestudējumā.

Džons Ērvins sadarbojies ar izciliem diriģentiem, viņu vidū sers Endrjū Deiviss, Gustavo Dudamels, Stefans Denēvsu, Džons Demeins un citi.

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu