Izvēlne
EN

Andris Poga

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra galvenais diriģents Andris Poga dzimis, Rīgā, mācījies Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā vispirms kā trompetists un pūtēju orķestra diriģents, pēc tam – simfonisko un operas diriģēšanu. 2007.gadā absolvējis JVLMA simfoniskā orķestra diriģēšanas klasi pie profesora Viestura Gaiļa. No 2004. līdz 2005. gadam savas profesionālās prasmes papildinājis Vīnes Mūzikas augstskolā  profesora Uroša Lajovica vadībā. No 2000. līdz 2004. gadam studējis arī filozofiju Latvijas Universitātē. Studiju gados piedalījies Seidži Ozavas, Marisa Jansona, Leifa Sēgerstama un citu diriģentu meistrklasēs.

1999. gadā Andris Poga nodibināja kamerorķestri „Konsonanse”, ar kuru kopā daudzkārt uzstājies gan Latvijā, gan arī festivālos Somijā, Vācijā, Spānijā un citur. No 2007. līdz 2010. gadam bijis Profesionālā pūtēju orķestra „Rīga” mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents. Uzstājies ar Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri, Liepājas Simfonisko orķestri, kamerorķestri „Kremerata Baltica” un kopš uzvaras Starptautiskajā J. Svetlanova diriģentu konkursā 2010. gadā, regulāri koncertējis ar vairākiem  Francijas orķestriem (Monpeljē, Bordo, Luāras, Strasbūras, Lilles, Ruānas simfoniskie un operu orķestri), kā arī diriģējis Maltas un Izraēlas simfoniskos orķestrus. 2012. gada jūnijā Andris Poga pirmo reizi viesojās Japānā, koncertējot ar Sendai un Kioto simfoniskajiem orķestriem, kā arī ar Jauno Japānas filharmonisko orķestri Tokijā.

Andris Poga bijis Parīzes simfoniskā orķestra Orchestre de Paris galvenā diriģenta Pāvo Jervi asistents un orķestra izglītojošo koncertprogrammu diriģents, kā arī Bostonas simfoniskā orķestra asistentdiriģents. 

Kopš 2013. gada Andris Poga ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra galvenais diriģents.

Andris Poga ir ieguvis Latvijas Lielo Mūzikas balvu 2007 gada debijas kategorijā, kā arī pirmo vietu Otrajā Starptautiskajā Jevgēņija Svetlanova diriģentu konkursā (Monpeljē, Francija 2010).

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu