Izvēlne
EN

Ahmeds Agadi

Ahmeds Agadi kopš 2005. gada ir Marijas teātra solists, taču ar retu skaistumu apveltītā tenora balss skanējusi arī vairākos iestudējumos Maskavas Lielajā teātrī, Amsterdamas operā, Dānijas Karaliskajā operā, Budapeštas un Strasbūras opernamos, Buenosairesas Teatro Colón un citviet. Dziedātājam piešķirts Krievijas Goda mākslinieka un Tatarstānas Tautas mākslinieka nosaukums. Ahmeds Agadi ir prestižās Krievijas teātra balvas Zelta maska laureāts.  

1993. gadā Ahmeds Agadi absolvējis Maskavas Valsts Čaikovska konservatoriju un uzsācis solista gaitas Staņislavska un Nemiroviča-Dančenko Mūzikas teātrī. 2005. gadā debitējis Sanktpēterburgas teātrī Rūdolfa lomā (Bohēma). Šajā teātri viņa lomu repertuārā ir Vodemons (Jolanta), Edgardo Ravensvuds (Lucia di Lammermoor), Alfrēds Žermons (Traviata), Gabriēle Adorno (Simons Bokanegra), dons Alvaro (Likteņa vara), Mantujas hercogs (Rigoleto), Radamess (Aīda), Kavaradosi (Toska), Pinkertons (Madama Butterfly), Kalafs (Turandota), dons Hosē (Karmena).

Mākslinieka repertuārā ir tenora partijas L. van Bēthovena Missa solemnis, G. Mālera 8. simfonijā un skaņdarbā divām balsīm un orķestrim Dziesma par zemi, kā arī S. Rahmaņinova vokāli simfoniskajā poēmā Zvani.

Ahmeds Agadi regulāri uzstājas kopā ar Annu Ņetrebko, Mariju Guļeginu un citiem ievērojamiem operdziedātājiem. Aktīvi koncertē ārzemēs – ir viesojies Francijā, Apvienotajā Karalistē, Nīderlandē, Dānijā, Austrijā, Beļģijā, Latvijā, Argentīnā un Turcijā, bijis festivālu viesmākslinieks Ņižņijnovgorodā, Kišiņevā un Saratovā.

 

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu