Menu
LV

Andris Lapiņš

Tenor

ANDRIS LAPIŅŠ studējis Latvijas Mūzikas akadēmijā, prof. Bruno Egles klasē. Ieguvis bakalaura grādu operdziedāšanā, koncertdziedāšanā un mūzikas pedagoģijā. Regulāri konsultējas pie vokālajiem pedagogiem Latvijā un ārzemēs: Irinas Gavrilovici (Austrija) un Paolo di Napoli (Itālija).

Strādā Latvijas Nacionālajā operā, kā arī piedalās operešu un lielo mūzikas formu iestudējumos Latvijā un ārvalstīs. 2006.gada martā piedalījies The European Opera Centre (Liverpūle, Lielbritānija) rīkotajā operdziedātāju konkursā, kur, izturot 500 dalībnieku atlasi, piedalījies Morisa Ravēla operas "Bērns un burvības" iestudējumā, ko diriģēja Lorāns Pijo. 2006.gada septembrī piedalījies Royal Liverpool Philharmonic un European Opera Centre operu speciāliestudējumos Dmitrijam Šostakovičam - 100 diriģenta Vasilija Petrenko vadībā. Divas lomas: Rotšilds ( Fleišmans "Rotšilda vijole") un Krugels (Šostakovičs "Spēlmaņi") iedziedājis Anglijas studijas Avio Record ierakstītajā CD, kas tapa par godu D.Šostakoviča simtgadei.

Piedalījies H. Berlioza Rekviēma, Dž. Rosīni Stabat mater, K. Orfa Carmina Burana un E. Loida-Vēbera Rekviēma atskaņojumos.

Piedalījies LNO viesizrādēs 2007.gada janvārī D.Šostakoviča operas "Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta" izrādē Sicīlijā, Katānijas Masimo Bellīni operteātrī. 2007.gada oktobrī Andris Lapiņš kopā ar LNO trupu debitēja uz Maskavas Lielā teātra skatuves, kur divas reizes dziedāja Noplukušā zemnieķeļa lomu D. Šostakoviča operā "Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta" un Remendado lomu Ž. Bizē operā "Karmena".

Kā solists kopā ar LNO trupu dziedājis Dalhallas operfestivālā Zviedrijā, Honkongas mūzikas festivālā, Taivanā, Arle operas festivālā (Francija), Tartu un Pērnavā (Igaunija) un citur. Kā viesmākslinieks dziedājis Kauņas, Viļnas filharmonijās, Viļņas Kongresu namā (pēc diriģentu J.Domarkas un G.Rinkeviča uzaicinājuma), Diseldorfas operā, Liverpūles teātrī, Liverpūles Karaliskajā filharmonijā (Anglija) un citur. 

Mākslinieka repertuārā ir vairāk nekā 40 lomas operās, operetēs un mūziklos.

Mākslinieka mājas lapa: http://www.andrislapins.com/

 

Season productions

Other productions

Artists

All artists

Up