Izvēlne
EN

Viktorija Pakalniece

Viktorija Pakalniece ir jaunais opermūzikas talants Latvijas mūzikā. 2019. gadā absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas vokālo nodaļu docētājas Airas Rūrānes klasē ar augstāko vērtējumu, iestudējot fragmentus no Dž.Verdi operas “Traviata”. Jau otro gadu gadu pēc kārtas Viktorija piedalās Siguldas opermūzikas svētkos, uzstājoties gan Atklāšanas, gan GALA koncertos kopā ar starptautiski atpazīstamiem mūziķiem – diriģentiem Atvaru Lakstīgalu, Vladimiru Kiradžijevu, LNOB solistiem, kā arī pasaules slavu ieguvušo soprānu Marinu Rebeku, kura ir viena no mākslinieces vokālajiem pedagogiem.

Viktorija Pakalniece regulāri uzstājas JVLMA operstudijas “Figaro” iestudējumos, īpašu nozīmi viņas vokālajā karjerā ieņem pedagogi Irma Pavāre, Inga Kalna, Margrēta Honiga un Ekharts Viciks.

Leldes loma 2019/20 gada sezonas atklāšanas izrādē Imanta Kalniņa operā “Spēlēju, dancoju” būs Viktorijas debija Latvijas Nacionālajā operā.

Viktorija Pakalniece ir ieguvusi 1. vietu Ineses Galantes jauno talantu konkursā, kā arī saņēmusi finālista diplomu Alīdas Vānes vokālistu konkursā 2017. gadā. Paralēli dziedāšanai mākslinieces kaislība ir klavierspēle, kura 2016. gadā novērtēta ar balvu O.Zīversa pianistu konkursā un dalību starptautiskā pianistu festivālā “XIV Interdisciplinary Piano Music Festival of the Baltic Academies of Music”.

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu