Izvēlne
EN

Kristians Benedikts

Tenors

Lietuviešu tenors KRISTIANS BENEDIKTS ir viens no vadošajiem Verdi operas Otello titullomas interpretiem. Šo sarežģīto lomu viņš ir dziedājis vairāk nekā 120 reižu: Opera de Bellas Artes Meksikā, Teatro Vilarmonico Veronā, Vīnes Valsts operā, Bavārijas Valsts operā Minhenē, Marijas teātrī Sanktpēterburgā, Modenā, Pjačencā, Kaljāri, Palermo, Jekaterinburgā, Santjāgo, Viļņā, Grācā, Bāzelē, Stokholmā, Siguldas opermūzikas svētkos, Monreālas operā, Savonlinnas festivālā un citviet.

2018. gadā mākslinieks debitēja Metropoles operā Ņujorkā ar titullomu operā Samsons un Dalila, bet 2019. gadā ar Andrē Šenjē lomā debitēja Triestes Teatro Verdi un kā Kalafs (Turandota) Teatre Colón līdzās Marijai Guleginai. Kalafa lomu viņš dziedājis arī Lietuvas Nacionālajā operā (rež. R. Vilsons). Benedikta pirmais CD izdots 2019. gadā izdevniecībā DELOS. Iepriekš interpretēto lomu vidū ir arī dons Alvaro (Likteņa vara) Lisabonā un Porto, Portugālē, Hermanis (Klīstošais holandietis) Viļņas Pilsētas operā un Metropoles operā. 2020. gadā līdzās Braienam Terfelam Benedikts debitēja Ērika lomā (Klīstošais holandietis) Bilbao operā, kā arī dziedājis Kalafa un Ernani lomas Lietuvas Nacionālajā operā.

Iepriekšējās sezonās Benedikts ir dziedājis Vīnes Valsts operā, Londonas Karaliskajā operā, Marijas teātrī, Teatro Municipal Santjāgo, Pekinas Jaunajā skatuves mākslas centrā, Maskavas Lielajā teātrī, Ungārijas Nacionālajā operā, Torino Regio, Barselonas Liceu, Bergamo operā, Drēzdenes Semperoper, Lietuvas Nacionālajā operā, Somijas Nacionālajā operā, Odeon Odensē, Viļņas pilsētas operā, Maķedonijas Nacionālajā operā, Savonlinnas festivālā u.c.

Solista nozīmīgākās lomas ir dons Hosē (Karmena), Kavaradosi (Toska), Samsons (Samsons un Dalila), Kalafs (Turandota), Pinkertons (Madama Butterfly), Kanio (Pajaci), kā arī Eleazars (Jūdiete), Manriko (Trubadūrs), Diks Džonsons (Meitene no Rietumiem), Edgardo (Lucia di Lammermoor), Hofmanis (Hofmaņa stāsti), titullomas operās Andrē Šenjē, Ernani, Rienci un Loengrīns.

Sadarbojies ar diriģentiem Antonio Papano, Marko Armiljato, Marčello Vjoti, Rikardo Šaijī, Maurīcio Barbačīni, Paolo Karinjāni, Ašeru Fišu, Renato Palumbo, Valēriju Gergijevu, Aleksandru Vederņikovu, strādājot ar režisoriem Džankarlo del Monako, Damjāno Mikjeleto, Villiju Dekeru, Deividu Oldenu, Kaliksto Bjeito, Hugo de Anu, Dmitriju Bertmanu, Eimuntu Ņekrošu un Pjēru Frančesko Maestrīni.

Kā koncertdziedātājs piedalījies Verdi Rekviēma, Mālera Dziesma par zemi, Rahmaņinova Zvanu un Vēbera Rekviēma atskaņojumos.

Laikā no 2008. līdz 2018. gadam Benedikts papildinājis zināšanas pie slavenā itāļu tenora Džanfranko Čekeli, īpašu uzmanību pievēršot itāļu operai un pārņemot Mario del Monako vokālo tradīciju. Studējis arī pie Virgīlija Noreikas, Jāko Rihanena un Roberta Loida.

 

Sezonas iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu