Izvēlne
EN

Irma Pavāre

Mecosoprāns

Mecosoprāns IRMA PAVĀRE vokālo mākslu apguvusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie profesores Anitas Garančas. Latvijas Nacionālajā operā debitējusi 2008. gadā kā Trešā dāma V.A. Mocarta Burvju flautā, dziedājusi tādas lomas kā Olga P. Čaikovska operā Jevgeņijs Oņegins, Švertlaite R. Vāgnera opera Valkīra, Klariče un Lineta S. Prokofjeva operā Mīla uz trim apelsīniem, Madalēna Dž. Verdi Rigoleto, Māte Žanna F. Pulenka Karmelīšu dialogos un citas. Vokālo meistarību Irma Pavāre papildinājusi meistarklasēs pie Monseratas Kabaljē, Margarētas Honigas, Džojas Mammenas un Snežanas Brzakovičas.

Dziedātāja regulāri piedalās dažādos projektos un festivālos, piemēram, Siguldas opermūzikas svētkos, atveidojot Megas Peidžas lomu Dž. Verdi operā Falstafs, Bersi lomu U. Džordano operā Andrē Šenjē, Senās mūzikas festivālā ar Bradamantes lomu A. Vivaldi operā Orlando Furioso, festivālā Dominante ar Ženevjēvas lomu Paula Hindemita operā Garās Ziemassvētku vakariņas, Cēsu Mākslas festivālā u.c. Dziedātājas repertuārā ir arī operete, vokāli simfoniskie lielās formas darbi dažādos sastāvos, un plašs vokālās kamermūzikas repertuārs no 19. gadsimta skaistākajām krievu romancēm līdz laikmetīgajai mūzikai.

2019. gadā Irma Pavāre piedalījusies M. Tipeta laikmetīgās oratorijas Mūsu laika bērns atskaņojumā Berlīnē (Konzerthaus Berlin). 2022. gadā interpretējusi Helēnas lomu Lilī Bulanžē operā Fausts un Helēna Vācijā ar Halles simfonisko orķestri, kā arī Lizas Eliotes lomu Kurta Veila mūziklā Lēdija tumsā Dailes teātra un LNSO Vecgada uzvedumā. 2023. gadā izpildījusi mecosoprāna partiju Mendelszona simfonijā Slavas dziesma Itālijā, Gorīcijas Verdi teātrī ar Ļubļanas radio un televīzijas orķestri. Dziedātāja sadarbojusies ar tādiem diriģentiem kā Tarmo Peltokoski, Kornēliuss Meisters, Fabriss Bollons, Marko Feruļjo, Andris Poga, Guntis Kuzma, Mihails Tatarņikovs, Zbigņevs Graca, Vladimirs Kiradžijevs, Fabio Mastrangelo u.c.

2022. gadā Irma Pavāre Itālijas pilsētā Imolā kļuvusi par starptautiskā Stinjāni operdziedātāju konkursa laureāti, izcīnot 3. vietu un arī īpašo balvu.

Irma Pavāre strādā ar jaunajiem un topošajiem dziedātājiem kā vokālās nodaļas vadītāja Rīgas Doma Kora skolā, docē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Kameransambļa un klavierpavadījuma katedrā un aktīvi darbojas Latvijas Dziedāšanas Skolotāju asociācijā.

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu