Izvēlne
EN

Helēna Zubanoviča

Mecosoprāns

Helēna Zubanoviča dzimtajā Polijā studējusi Katovices Mūzikas akadēmijā, bet no 1994. gada arī Hamburgas Mūzikas un teātra augstskolā, ko absolvējusi ar izcilību. Privāti papildinājusi zināšanas un piedalījusies meistarklasēs pie Ingridas Kremlingas, Kerstinas Maieres, Elio Battaljas, Brigites Fasbenderes, Terēzas Žilisas-Garas un Evas Blahovas. Guvusi uzvaras vairākos prestižos konkursos.

Skatuves gaitas sākusi 1993. gadā Bitomas operā, debitējot Mimī lomā operā Bohēma. 1999. gadā pilnībā kļuvusi par mecosoprānu un debitējusi Vīnes Tautas operā Stravinska Izvirtības hronikā.

Starptautiskā līmenī Helēna Zubanoviča sevi pierādījusi kā dramatiskais mecosoprāns uz neskaitāmām skatuvēm gan Vācijā, gan citviet Eiropā, gan ārpus tās, piemēram, Nacionālajā Izpildītājmākslas centrā Pekinā. Viņa ir uzstājusies Esenes Alto teātrī, Manheimas Nacionālajā teātrī, Vācu operā pie Reinas, Teatro Massimo Palermo, Teatro Bellini Katānijā, Teatro de la Maestranza Seviljā, Prāgas Nacionālajā teātrī, Monpeljē Nacionālajā operā, Oslo operā, Brno Nacionālajā teātrī, kā arī Zalburgas Festspielhaus un Cīrihes Tonhalle.

2013. gadā viņa debitēja Ježibabas lomā operā Nāra Bavārijas Valsts operā; šī teātra soliste dziedātāja bijusi līdz 2019. gadam, interpretējot tur neskaitāmas lomas, to vidū arī Ķesterieni operā Jenūfa, Frugola Apmetnī un Ģertrūdi Ansītī un Grietiņā.

Papildus viņas itāļu operu repertuāram, kurā ietilpst tādas lomas kā Azučena, Amnerisa, Ulrika, Santuca, arī Hercogiene operā Māsa Andželika un Adriānā Lekuvrērā, Helēna Zubanoviča guvusi panākumus, interpretējot Ježibabas lomu operā Nārā, Ķesterieni Jenūfā, Klitaimnestru Elektrā, Burvi Prokofjeva Ugunīgajā eņģelī un Marinu operā Boriss Godunovs. Viņas koncertrepertuārā ietilpst Verdi Rekviēms, Bēthovena 9. simfonija un Mālera Dziesmas par mirušajiem bērniem.

Helēna Zubanoviča regulāri uzstājas kopā ar tādiem atzītiem diriģentiem kā Kirils Petrenko, Simone Janga, Tomāšs Hanuss, Marko Armiliato, Pablo Halfters, Ašers Fišs, Marko Letonja, Stefans Antons Reks, Pjetro Rico, Gabriele Ferro, Alfrēds Ešve, Kšištofs Pendereckis, Lukašs Borovičs, Antonijs Vits un Mihaels Jurovskis, kā arī režisoriem Deniju Krīfu, Villiju Dekeru un Džankarlo del Monako. Viņa izdevusi arī vairākus CD un DVD ierakstus.

Blakus savai starptautiskajai operas un koncertkarjerai, dziedātāja 2016. gadā Poznaņas Mūzikas universitātē ir ieguvusi doktora grādu mūzikā un dziedāšanā. Bijusi Poznaņas un Ščečinas mūzikas konservatoriju lektore. Kopš 2019. gada viņa ir Grācas Mākslas universitātes profesore.

 

Sezonas iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu