Austriešu bass GINTERS GROISBEKS ir viens no pieprasītākajiem dziedātājiem savā nozarē. Pēc studijām Vīnes Mūzikas un skatuves mākslas universitātē sākotnēji bijis Vīnes Valsts operas solists, vēlāk strādājis Cīrihes opernamā, no kurienes aizsākās viņa starptautiskā karjera.
Viņš regulāri saņem uzaicinājumus dziedāt tādos ievērojamos opernamos, kā Metropoles opera Ņujorkā, Parīzes Nacionālā opera, La Scala Milānā, Liceu Barselonā, Bavārijas Valsts opera, Drēzdenes Semperoper, Berlīnes Vācu opera un Berlīnes Valsts opera, Arena di Verona un Baireitas festivāls. Cieša sadarbība izveidojusies ar diriģentiem Zubinu Metu, Kristianu Tīlemani, Kirilu Petrenko, Andri Nelsonu, Antonio Papano, Filipu Džordanu un daudziem citiem.
Ginters Groisbeks joprojām ir cieši saistīts ar Vīnes Valsts operu. 2023./2024. gada sezonā iecerēta viņa dalība vairākos iestudējumos, kas apliecina viņa plašo repertuāru. Dziedātājs interpretēs lomas operās Dafne, Burvju flauta, Bohēma, Tristans un Izolde, Parsifāls un Nirnbergas meistardziedoņi. Viņa plānos ir arī dalība jauniestudējumā Triju karaļu mīļotā maestro Pinkas Šteinberga muzikālajā vadībā Milānas La Scala, Gurnemanca loma Parsifālā Berlīnes Vācu operā, kā arī Barons Okss Rožu kavalierī un karaļa Heinriha loma Loengrīnā Berlīnes Valsts operā. Šosezon viņš dziedās Borisa Ismailova lomu operas Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta koncertizpildījumā Bostonā ar Bostonas simfonisko orķestri un Ņujorkas Kārnegija zālē ar Andri Nelsonu pie diriģenta pults. Sezonas laikā ieplānoti arī dažādi koncerti, tai skaitā uzstāšanās ar Vīnas filharmoniķiem un diriģentu Rikardo Muti, kā arī solokoncerti Vīnes Musikverein, Vigmoras zālē Londonā un Elbas filharmonijā Hamburgā. Sezonu plānots noslēgt ar karaļa Marka lomu operā Tristans un Izolde Baireitas festivālā, kas māksliniekam kļuvis par regulāru notikumu jau daudzu gadu garumā.
Ginters Groisbeks slavu ieguvis ar ekspresīvām lomu interpretācijām, no kurām zināmākā, ar ko mākslinieks atkal un atkal priecē skatītājus, ir barons Okss operā Rožu kavalieris. Viņa repertuārā ir lomas vācu autoru, īpaši Vāgnera un Štrausa operās, kā Dālands (Klīstošais holandietis), Landgrāfs (Tanheizers), Fafners un Fazolts (Reinas zelts), Hāgens (Dievu mijkrēslis), Heinrihs (Loengrīns), Pogners (Nirnbergas meistardziedoņi), Gurnemancs (Parsifāls), Marke (Tristans un Izolde), Orests (Elektra). Tāpat arī itāļu un slāvu repertuāra lomas – Filips II (Dons Karloss), Ramfiss (Aīda), Boriss (Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta), Gremins (Jevgeņijs Oņegins) un Ūdens gars (Nāra).
Mākslinieks lieku daļu sava radošā darba velta kamermūzikai. Dziesmu programmas, visbiežāk pianistu Džūljesa Dreika vai Malkolma Martino klavieru pavadījumā, viņš izpilda, piemēram, Minhenē, Vīnē un Milānā. Viņa mūzikas ierakstu albums Nicht Wiedersehen!, kurā iekļautas Mālera, Štrausa un Hansa Rota dziesmas un kas ieskaņots sadarbībā ar Malkolmu Martino, saņēmis Choc de Classica balvu. Uzticību savām austrieša saknēm viņš izrāda pavisam īpašā veidā – koncertos un ierakstos viņš regulāri sadarbojas ar ansambli Philharmonia Schrammeln, kopīgi interpretējot Vīnes dziesmas.
Daudzpusīgais mākslinieks 2021. gadā pieņēma izaicinājumu pirmoreiz iestudēt kameroperu Tristan Experiment opernamā Theater an der Wien. Jau drīz pēc tam viņš piekrita iestudēt arī operu Dons Karloss Klosternoiburgas operā, ko 2023. gada vasarā entuziastiski uzņēma gan skatītāji, gan mediji.
Gintera Groisbeka māksliniecisko daudzpusību apliecina arī viņa neskaitāmie audio un video ieraksti. Šobrīd sadarbībā ar pianistu Malkolmu Martino tiek gatavots albums Männerliebe und -leben.
Fotogrāfs Dominiks Stiksenbergers (Dominik Stixenberger)