Izvēlne
EN

Aira Rūrāne

Soprāns

AIRA RŪRĀNE absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, kur ieguvusi maģistra grādu, beigusi prof. Regīnas Frinbergas meistarklases. Vokālās prasmes un meistarību papildinājusi pie M. Gruzdevas, P. di Napoli, M.Honigas, J.Rihenena,I. Krikunovas, A. Everarta.

Aira Rūrāne ar LNO sadarbojas kopš 2000. gada, no 2006. gada ir LNO soliste. Aira Rūrāne veic aktīvu pedagoģisko darbību, šobrīd viņa ir docētāja Latvijas Mūzikas akadēmijas vokālajā katedrā, LNO kora un Latvijas Nacionālā teātra vokālā pedagoģe.

Aira Rūrāne ir AS Latvijas Gāze Gada balvas Operai laureāte kā Gada labākā operas soliste (2007) un Par īpašiem mākslinieciskiem sasniegumiem (2008), saņēmusi Paula Saksa atzinības balvu (2007).

LNO dziedājusi tādas lomas kā Fatamorgana S. Prokofjeva „Mīla uz trim apelsīniem”, Voglinde un Velgunde R. Vāgnera „Reinas zeltā”, Ortlinde „Valkīrā”, Velgunde un Otrā norna „Dievu mijkrēslī”, Zenta „Klīstošajā holandietī”, Domna Saburova N. Rimska- Korsakova „Cara līgavā”, Marija  P. Čaikovska „Mazepā”, Tatjana „Jevgēeņijā Oņeginā”, Liza „Pīķa dāmā”, titulloma A. Dvoržāka  „Nārā”, Māsa ticības uzraudze Dž. Pučīni „Māsā Andželikā”, Katrīna Izmailova un Aksiņja D. Šostakoviča „Mcenskas apriņķa lēdijā Makbetā”, Lūcija J. Lūsēna „Leļļu operā”, Meitas māte I. Kalniņa „Spēlēju dancoju”, Karolka L. Janāčeka „Jenūfā”, Mikaela, Fraskita Ž. Bizē „Karmenā”, Pirmā dāma V. A. Mocarta „Burvju flautā”, Eiridīke  K. V. Gluka „Orfejā un Eiridīkē”.

Aira Rūrāne sniegusi solokoncertus dažādās Latvijas pilsētās, Vācijā, Anglijā un Kanādā. Uzstājusies kā soliste ar Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālās operas orķestri, Liepājas simfonisko orķestri, Filharmonijas Kamerorķestri, Rīgas kamermūziķiem, Jauno Rīgas Kamerorķestri, Profesionālo pūtēju orķestri „Rīga”, Latvijas Nacionālo bruņoto spēku orķestri un dažādiem festivāla orķestriem. Dziedājusi soprāna solo dažādos vokāli instrumentālos skaņdarbos ar dažādiem Latvijas koriem un kamerkoriem. Piedalījusies kamermūzikas koncertos ar Latvijas labākajiem koncertmeistariem un mūsdienu komponistu jaundarbu atskaņojumos. Piedaloties operu iestudējumos, dziedājusi Katānijas operā, Bergenas operā, Grācas operā, Berlīnes komiskajā operā, Maskavas Lielajā teātrī, Igaunijas Nacionālajā operā, Makao.

No 1995.gada bijusi Operstudijas Figaro soliste, kur viņas repertuārā bija Kerubino (V.A.Mocarta "Figaro kāzas"), Ansīša un Raganas (E.Humperdinka "Ansītis un Grietiņa"), Klarinas (Dž.Rosīni "Laulību vekselis") un Lias (K.Debisī "Pazudušais dēls") lomas Operstudijas iestudējumos. 

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu