Izvēlne
EN

Ilze Ozoliņa

ILZE OZOLIŅA ir viena no pieprasītākajām pianistēm Latvijā, kas daudz radošās enerģijas veltījusi latviešu solistu meistarības celšanai, operas un kamermūzikas popularizēšanai. 

Absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, kur studējusi pianistes Intas Villerušas klavierpavadījuma klasē. Kopš 1995. gada ir Latvijas Nacionālās operas solistu koncertmeistare. Piedalījusies Latvijas vadošo solistu koncertos Latvijā un ārzemēs, vairāku operu iestudējumos Grācas operā un pavadījusi solistus dažādās vokālajās meistarklasēs Itālijā un Austrijā. Viņas mākslinieciskajā vadībā LNO tapušas daudzas īpašas koncertprogrammas un kamerizrādes, to vidū arī izrāde visai ģimenei Mūzikas skaņas, muzikālās apvienības Tenoru trio koncertprogramma Arrivederci Roma, koncertprogramma Krievu romances ar solistiem Ilonu Bageli un Samsonu Izjumovu, koncerts pašiem mazākajiem LNO apmeklētājiem Mazulis ausās, mūziku klausās, koncertizrāde bērniem Burvju durtiņas operā, Kurta Veila mūzikas programma Tāda ir dzīve… u.c. Līdz ar Astora Pjacollas mūzikai veltīto sajūtu izrādi Cantando y amando, kas 2012. gadā ieguvusi Lielo mūzikas balvu kā Gada uzvedums, izveidojusies pastāvīga muzikālā apvienība, kas joprojām turpina koncertēt.

Ilze Ozoliņa īpašu uzmanību velta vokālās kamermūzikas žanra attīstīšanai Latvijā. Latvijas Nacionālajā operā viņas muzikālajā vadībā tapušas daudzas koncertprogrammas Beletāžas zālē, kas ļāvušas iepazīt gan latviešu dižgaru, gan pasaules kamermūzikas klasiķu darbus. Lai uzturētu saikni starp opermūzikas cienītājiem un māksliniekiem, Ilze kopā ar solistiem regulāri koncertē Latvijas reģionos, sadarbojas ar Latvijas vēstniecībām ārvalstīs.

Jau desmit reizes Ilzes Ozoliņas muzikālajā vadībā ir izskanējuši Mazie opermūzikas un Mākslas svētki Sēļu muižā, daudzi Mazie Ungurmuižas operas svētki, Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltīti koncerti Rīgas Latviešu biedrības namā un daudzi citi.

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu