Izvēlne
ENRU

Rihards Mačanovskis

Bass

Basbaritons RIHARDS MAČANOVSKIS ir Latvijas Nacionālās operas solists kopš 2003. gada. Dziedātāja sniegums novērtēts ar Latvijas Gāzes balvu 2012 nominācijā Labākais operas solists. Savukārt 2013. gadā viņš saņēmis Paula Saksa atzinības balvu, kā arī bijis nominēts Lielajai Mūzikas balvai 2013 par Pētera Čaikovska romanču izcilu atskaņojumu kopā ar pianistu Mārtiņu Zilbertu.

Rihards Mačanovskis muzikālo izglītību ieguvis J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā prof. Gurija Antipova klasē. Strādājis ar vokālo pedagoģi Margaritu Gruzdevu, kā arī vācu basu Hansu Sotinu. Dziedātāja repertuārā ir dons Bazilio operā Seviljas bārddzinis, Kolēns Bohēmā, Eskamiljo Karmenā, Fazolts Reinas zeltā, Leporello Donā Žuanā, titulloma Jevgeņijā Oņeginā, Volframs fon Ešenbahs Tanheizerā, Valentīns un Vāgners Faustā, Prezidents Iemūrētajos, Ādams Jakubovskis Turaidas Rozē u.c.

Rihards Mačanovskis vairākkārt uzstājies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri. Rīgas festivāla 2012 noslēguma koncertā atskaņojis Džuzepes Verdi Rekviēmu kopā ar izcilajiem dziedātājiem Elīnu Garanču, Mišelu Kraideri un Josepu Kanu. Mākslinieks ir koncertējis daudzviet Latvijā, Maskavā, Eksanprovansā, kopā ar LNO devies viesizrādēs uz Bergenu, Dalhallu, Bidgošču (Polijā), Makao un Tallinu.

 

Tuvākās izrādes

Rīt, 19:00 Pelnrušķīte Alidoro
15. decembris, 19:00 Nabuko Baāla virspriesteris

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu