Izvēlne
EN

Marina Rebeka

Soprāns

Latviešu soprāns Marina Rebeka ir atzīta par vienu no izcilākajām mūsu laika dziedātājām. Viņas sniegums Violetas lomā Verdi operā „Traviata” tiek uzskatīts par ikonisku, un viņa bieži tiek dēvēta par savas paaudzes vadošo Rosīni un Mocarta lomu interpreti.

Kopš izcilās uzstāšanās Zalcburgas festivālā 2009. gadā maestro Rikardo Muti vadībā, Marina regulāri viesojusies tādās prestižās koncertzālēs un opernamos kā Metropolitēna opera, Kārnegī zāle, La scala, Londonas Karaliskā opera, Amsterdamas Concertgebouw, Bavārijas Valsts opera, Vīnes Valsts opera un Cīrihes opera.

Viņa sadarbojas ar tādiem izciliem diriģentiem kā Zubīns Meta, Antonio Papano, Fabio Luizi, Marko Amiljato, Mikele Marioti, Tomass Hengelbroks u.c. Viņas plašajā repertuārā ir ir baroka laikmeta pērles (Hendelis), belkanto meistardarbi (Rosīni, Bellīni, Doniceti), kā arī Verdi (Traviata), Čaikovska (Jevgeņijs Oņegins) un Stravinska (Dīkdieņa piedzīvojumi) darbi.  

Marina Rebeka aktīvi piedalās koncertos, viņa uzstājusies Rosīni festivālā Pezaro, Rudolfinum koncertzālē Prāgā, Rozenblata solokoncertu ciklā Londonā, La scala un Zalcburgas Großes Festspielhaus. Viņa dziedājusi kopā ar Karalisko Skotijas nacionālo orķestri, Karalisko Liverpūles filharmonisko orķestri, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Boloņas Teatro Comunale orķestri, Vīnes filharmonisko orķestri un Filarmonici della Scala. Marina Rebeka kopā Svētās Cecīlijas orķestri Romā sera Antonio Papano vadībā ierakstījusi Rosīni Petite messe solennelle EMI (Warner Classics) izdevniecībā. Marinas Rebekas pirmais solo CD „Mocarta ārijas” šajā pašā izdevniecībā tika izdots 2013. gadā.

Marina Rebeka 2015./2016. gada sezonā interpretēja donnas Annas lomu Mocarta operā „Dons Žuans”, Violetas lomu operā „Traviata” un Džuljetas lomu operā „Romeo un Džuljeta” Vīnes Valsts operā, kā arī donnas Annas lomu Bavārijas Valsts operā. Cīrihes operā viņa interpretēja Violetas lomu un Vitēliju operā „Tita žēlsirdība”. Manheimas Nacionālajā teātrī un Latvijas Nacionālajā operā Marina Rebeka dziedāja Mimī operā „Bohēma”, Lozannas operā viņa debitēja Džinevras lomā Hendeļa operā „Ariodante”, bet Triestes Teatro Verdi ar lieliem panākumiem debitēja Normas lomā.

2016./2017. gada sezonā Marina Rebeka dziedās Matildes lomu operā „Vilhelms Tells”, Normu un donnu Elvīru Metropolitēna operā, Violetu un Amēliju operā „Simons Bokanegra” Vīnes Valsts operā, donnu Elvīru Barselonas Gran Teatre del Liceu un Elektras lomu operā „Idomenejs” Cīrihes operā.

Marina Rebeka dzimusi Rīgā. Muzikālo izglītību guvusi mūzikas skolā "Rīdze", turpinājusi Jāzepa Mediņa Mūzikas vidusskolā, bet 2007.gadā absolvējusi Romas Sv.Cecīlijas Konservatoriju, tobrīd jau būdama vairāku starptautisku konkursu laureāte. Viņa apmeklējusi arī Mocarteuma Universitātes Vasaras akadēmiju Zalcburgā, kur mācījusies pie Greisas Bambrijas, kā arī Rosīni Akadēmiju Pezaro Alberto Dzedas vadībā.

2007.gadā Marina Rebeka kļuva par Rosīni festivāla atklājumu iestudējumā "Ceļojums uz Reimsu", un tā paša gada rudenī uzvarēja prestižajā konkursā Neue Stimmen (Jaunās balsis) Vācijā. 

 

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu