Izvēlne
EN

Levijs Sekgapane

Tenors

Levijs Sekgapane, starptautiskā operas konkursa Operalia 2017 laureāts, dzimis Kronstatē, Dienvidāfrikā. Kopš bērnības dziedājis dažādos koros, 2007. gadā ieguvis stipendiju mācībām Stellenbergas vidusskolā, Keiptaunā. Studējis klavierspēli un akadēmisko dziedāšanu Dienvidāfrikas Mūzikas koledžā, kas atrodas Keiptaunas Universitātes paspārnē, profesora Kamela Kāna un operdziedātājas Hannas fon Nīkerkes vadībā. Paralēli studijām Levijs Sekgapane kā solists piedalījies vairākos operu (Bohēma, Izvirtības hronika, Hofmaņa stāsti u.c.) iestudējumos Dienvidāfrikā, pilnveidojis vokālo meistarību pie tenora Kobija fon Rensburga un dziedājis Šlēsvigas-Holšteinas mūzikas festivāla korī. Par Levija Sekgapanes pirmajām operlomām kļuva grāfs Almaviva (Seviljas bārddzinis) un ševaljē de la Forss (Karmelīšu dialogi).

Mākslinieks nesen piedalījies starptautiskajā jauniešu operā Draudzības dziesmas (Songs of Friendship) Skotijas Nacionālajā operā; dziedājis grāfa di Libenskofa lomu (Ceļojums uz Reimsu) Keiptaunas operā; donu Ramiro (Pelnrušķīte), kā arī Ceturto ieroču nesēju (Parsifāls) Hemnicas operā un grāfu Almavivu Krēfeldes teātrī, Vācijā.

Levijs Sekgapane ir ne vien Operalia 2017 uzvarētājs – viņš plūcis laurus arī nozīmīgajā Belvederes vokālistu konkursā, Monseratas Kavaljē konkursā Spānijā un citos.

2015./2016. gada sezonas ietvaros Levijs Sekgapane bijis viens no Drēzdenes Semperoper jaunajiem māksliniekiem. 2016./2017. gada sezonā grāfa Almavivas lomā debitējis Berlīnes Deutche Oper un Esenes Aalto Theater; pirmoreiz uzstājies Hamburgas un Minhenes Valsts operās, atveidojot donu Ramiro, kā arī interpretējis grāfa di Libenskofa lomu opernamos Kopenhāgenā un Romā.

2017./2018. gada sezonā mākslinieks pirmoreiz uztājies Barselonas Gran Teatre del Liceu (kā grāfs di Libenskofs), opernamos Oslo un Parīzē (kā grāfs Almaviva); Palermo Teatro Massimo viņš interpretējis Lindoro lomu (Itāliete Alžīrā) un debitējis Vīsbādenes Valsts teātrī ar Nemorīno lomu (Mīlas dzēriens). Šajā sezonā mākslinieks debitējis arī Elbas filharmonijā Hamburgā, piedaloties Vecgada galā koncertā.

2018./2019. gada sezonā Levijs Sekgapane debitē Čīles Nacionālajā operā un Bordo opernamā grāfa Almavivas lomā. Atgriežas Hamburgas Valsts operā (Narciss Dž. Rosīni operā Turks Itālijā). 2019. gada pavasarī debitē Glaindbornas operas festivālā (grāfs Almaviva) un Zalcburgas festivālā.

Levijs Sekgapane ir dziedājis V. A. Mocarta Rekviēmu Keiptaunas koncertzālē; diriģenta Kamela Kāna vadībā kopā ar Keipaunas Filharmonijas kori un orķestri kā solists piedalījies Džona Steinera oratorijas Krustā sišana (Crucifixion) atskaņojumā. No 2012. līdz 2014. gadam Levijs Sekgapane bijis Starptautiskās Kora akadēmijas dalībnieks Lībekā, Vācijā, kur izskanēja arī viņa solo J. S. Baha oratorijā Jāņa Pasija ar Helmutu Rīlingu pie diriģenta pults.

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu