Izvēlne
EN

Baiba Kokina

Vadošā baleta soliste

BAIBA KOKINA 2002. gadā absolvējusi Rīgas Horeogrāfijas vidusskolu Zanes Lieldidžas klasē. LNO baleta trupā kopš 2002.gada.

Piedalījusies Starpautiskajā Bartolinas Baleta festivālā Dānijā 2000.gadā, kā arī festivālā Baltijas Baleta zvaigzne Itālijā (2000) un projektā Tauriņi Dānijā (1999).

2005.gadā viesojusies Japānā, piedaloties P.Čaikovska baleta "Riekstkodis" izrādēs.

2006.gadā kļuvusi par Permas Starptautiskā baleta konkursa Arabeska 2006 diplomandi, kā arī ieguvusi Spēlmaņu nakts balvu par Mirtas lomu baletā "Žizele". AS Latvijas Gāze Gada balvas Operai laureāte kā Gada labākā baleta māksliniece (2007). 2013. gadā saņēmusi Spēlmaņu nakts balvu nominācijā Gada sasniegums baleta mākslā.

Piedalījusies viesizrādēs Anglijā, Itālijā, Japānā, Krievijā, Nīderlandē, Somijā, Vācijā u.c.

Baibas Kokinas plašājā repertuārā ir tādas lomas kā Donna Anna baletā “Dons Žuans”, Franciska baletā “Pie zilās Donavas”, Oze baletā “Pērs Gints”, Dunjāzāda baletā “Šeherezāde un viņas stāsti”, titulloma baletā “Raimonda”, Odeta un Odīlija baletā “Gulbju ezers”, Nikija baletā “Bajadēra”, Medora baletā “Korsārs”, Marija baletā “Riekstkodis”, Svanilda baletā “Kopēlija”, Aurora baletā “Apburtā princese”, Turvela kundze baletā “Bīstamie sakari”, Klāra baletā “Smilšuvīrs”, Zarema baletā “Bahčisarajas strūklaka” un citas.

Nominēta "Dejas balvai 2021-2022" kategorijā "Baletdejotāja". 

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu