Izvēlne
ENRU

Marselo Lombardero

Režisors

Argentīniešu režisors Marselo Lombardero dzimis operas mākslinieku ģimenē un saistīts ar opermākslu kopš agras bērnības. Karjeru sācis Teatro Colón korī, turpinājis kā baritons Amerikas un Eiropas opernamos. Viņa repertuārā bija titullomas „Rigoleto”, „Makbetā”, „Klīstošajā holandietī”, „Donā Žuanā” u.c. 2005. gadā Marselo Lomaberdero beidza dziedātāja karjeru un kļuva par Teatro Colón māksliniecisko vadītāju.

Marselo Lomabardero režisora gaitas sākās Teatro Colón Eksperimentālajā centrā, 1994. gadā viņš šajā teātrī debitēja, iestudējot „Zilbārža pili”, tai sekoja operu „Meitene no Rietumiem”, „Karmelītu dialogi”, „Voceks” u.c. iestudējumi.

Strādājis teātros Francijā, Spānijā, Vācijā, Grieķijā, Čīlē, Meksikā, Čehijā, Polijā, Kolumbijā, Venecuēlā, Brazīlijā, kā arī daudzos Argentīnas opernamos un teātros, iestudējot Verdi un Rosīni „Otello”, Britena „Skrūves pagriezienu”, Mocarta „Tita žēlsirdību” un „Figaro kāzas”, Vāgnera „Tristanu un Izoldi” un „Reinas zeltu”, Pučīni „Tosku”, „Māsu Andželiku”, „Manonu Lesko”, Bizē „Karmenu”, Šostakoviča „Mcenskas apriņķa lēdiju Makbetu”, Pjacollas „María de Buenos Aires” u.c.

Viņš ieguvis daudzas balvas, tostarp Argentīnas Mūzikas kritiķu balvu, Pasaules teātru balvu, Čīles Izklaides žurnālistu asociācijas balvu, Konex goda diplomu, Servantesa nacionālā teātra Draugu asociācijas balvu u.c. Marselo Lombardero iestudētā „Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta” Poznaņas Lielajā teātrī atzīta par 2011./2012. gada labāko operas iestudējumu Polijā.

Marselo Lombardero ir Teatro Colón kameroperas dibinātājs un Teatro Colón un La Plata teātra mākslinieciskais vadītājs. Prese un skatītāji atzīst, ka viņa vadībā teātris piedzīvo līdz šim nozīmīgāko posmu savā pastāvēšanas vēsturē.

 

Sezonas iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu