Izvēlne
EN

BARBE & DOUCET

Režija, scenogrāfija, kostīmi, horeogrāfija

Katrs atsevišķi ieguvuši pieredzi dejā, teātrī, televīzijā un operā, režisors un horeogrāfs RENO DUSĒ (Renaud Doucet) un scenogrāfs un kostīmu mākslinieks ANDRĒ BARBS (André Barbe) apvienoja spēkus 2000. gadā. Kopš tā laika viņi ir kopīgi radījuši vairāk par 30 operu iestudējumiem, kas guvuši starptautisku atzinību par radošumu, formas izjūtu un precīzu, smalku dramaturģiju.

Andrē Barbs ir ieguvis bakalaura grādu tēlotājmākslā Konkordijas universitātē Monreālā, vēlāk studējis Kanādas Nacionālajā Teātra skolā dizainera Fransuā Barbo vadībā. Viņš ir radījis noformējumu vairāk nekā 300 teātra, televīzijas un operas iestudējumiem. 2005. gadā mākslinieks saņēmis Irish Times Īru teātra balvu par labāko dizainu iestudējumam Penelope Veksfordas Festivāla operā, bet 2011. gadā viņš nopelnījis Rolf-Mares balvu par labāko scenogrāfiju un kostīmiem Hamburgas Valsts operas iestudējumam Pelnrušķīte. Kopš 2010. gada viņš regulāri pasniedz scenogrāfijas un kostīmu dizaina mākslu Kanādas Nacionālajā teātra skolā.

Profesionālais mūziķis Reno Dusē uzsāka karjeru kā dejotājs, baletmeistars, pasniedzējs un horeogrāfs starptautiskās deju kompānijās. Operas pasauli viņš iepazina kā baroka horeogrāfs un baroka žestu speciālists, sagatavojot tādus dziedātājus kā Alfredo Krauss, Džakomo Aragals, Raina Kabaivanska un Mirella Freni. Kā aktieris piedalījies vairākās filmās un televīzijas seriālos.

Kopīgi Andrē Barbs un Reno Dusē radījuši virkni iestudējumu: Burvju flauta Glaindbornas festivālā, Pelnrušķīte un Skaistā Helēna Hamburgas Valsts operā, Samsons un Dalila Stokholmas Karaliskajā operā, Vāgnera divsimtgadei veltīts iestudējums Fejas Leipcigas operā sadarbībā ar Baireitas festivālu, Hofmaņa stāsti Bonnas un Vīnes Tautas operā, G. Forē Penelope, Ā. Adāna Ja es būtu karalis, Ž. Masnē Terēza un Navariete un S. Merkadantes  Il Bravo Veksfordas festivāla operā Īrijā (saņēmis Irish Times teātra balvu kā labākais operas iestudējums 2019. gadā), Arabella un Gerolšteinas lielhercogiene Ķelnes operā – Žaka Ofenbaha divsimtgades svinībām viņa dzimtajā pilsētā, Masnē Pelnrušķīte Strasbūras, Marseļas un Ņujorkas Pilsētas operās, Bādenes Valsts teātrī Karlsrūē un Monreālas operā, Benvenuto Čellīni un Ifigēnija Aulidā Strasbūras operā, Slepenās laulības Insbrukas Senās mūzikas festivāla nedēļā un Ķelnes operā, Turandota Filadelfijas, Sietlas, Minesotas, Atlantas, Jūtas, Sinsinati un Vankūveras operās, Bohēma Skotu operā, St Gallen teātrī un Vankūveras operā, Vīnes Mūzikas skaņas pirmizrāde, Turandota un Nāra Vīnes Tautas operā, Taīda Sentluisas, Monreālas, Palmbīčas operās, Bostonas Liriskajā operā un Floridas Lielajā operā, Peleass un Melizande un Lukrēcijas apkaunošana Monreālas operā, Ziemeļamerikas iestudējums Hofmaņa stāsti Sentluisas operā, Bostonas Liriskajā operā, Kolorādo operā un Floridas Lielajā operā, Manona Skotu operā un Malmes operā, Dons Paskvāle Skotu operā, Floridas Lielajā operā un Teatro Carlo Felice Dženovā, kā arī aizvadīta visa 2009./2010. gada sezona Floridas Lielajā operā Maiami, iestudējot Lucia di Lammermoor, Pajaci, Māsa Andželika, Seviļas bārddzinis un Karmena.

 

Sezonas iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu