Izvēlne
EN

Aleksandrs Rodins

Komponists

Ukraiņu komponists, pianists un aktieris OLEKSANDRS RODINS (1975) ir absolvējis Odesas Nacionālās Mūzikas akadēmijas klavieru klasi, kompozīciju apguvis pašmācības ceļā. Kopš 2005. gada viņš ir Ukrainas Nacionālās komponistu savienības biedrs. Vairāku balvu laureāts. Pateicoties viņa radītās operas Katrīna pirmizrādei, Odesas Nacionālā opera 2022. gadā saņēma International OPERA AWARDS balvu kategorijā Gada operas kompānija.  

Viņa radītos skaņdarbus varētu dēvēt par neoakadēmiskiem. Aleksandrs Rodins savā mūzikā cenšas imitēt Ukraiņu akadēmiskās mūzikas iedibinātos kanonus, kombinējot tos ar jaunu 21. gadsimta muzikālo “valodu”. Komponista mūziku raksturo paradoksālas tīru harmoniju un disonances, lirisku un dramatisku momentu, melodisma un aleatorikas, impresionisma un ekspresionisma kombinācijas.

Komponista daiļradē ir dažādu žanru darbi: simfoniskā un kormūzika, kamermūzika un instrumentālā mūzika, baleti un opera. Nozīmīgāko darbu vidū ir opera Katrīna, Rekviēms simfoniskajam orķestrim, korim un solistiem, Septiņi pēdējie Jēzus vārdi pie krusta simfoniskajam orķestrim, simfoniskais cikls Blusu tirgus, Stabat Mater soprānam, mecosoprānam un stīgu orķestrim, Love Death – kantāte soprānam un simfoniskajam orķestrim pēc Šarla Bodlēra poēmas motīviem. Radījis arī baletus Aladins, Gadalaiki, Augšup pa upi, Vijs u.c.

 

Sezonas iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu