Izvēlne
ENRU

Ģintars Rinkevičs

Diriģents

ĢINTARS RINKEVIČS (Gintaras Rinkevičius) ir Lietuvas Valsts simfoniskā orķestra izveidotājs (1988) un mākslinieciskais vadītājs, Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas profesors, kopš 2017. gada arī Liepājas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents. Šosezon Ģintars Rinkevičs diriģē iestudējumus Così fan tutte, Trubadūrs, Fausts, Samsons un Dalila Viļņas Pilsētas operā.
Ģintars Rinkevičs ir absolvējis Sanktpēterburgas Valsts Konservatoriju un Maskavas Valsts konservatoriju. Kā operas diriģents viņš debitējis 1987. gadā Ungārijas Nacionālajā teātrī Mocarta operā Bēgšana no seraja. Noteikti pieminami arī uzvedumi Klaipēdas Valsts muzikālajā teātrī, Amsterdamas Nacionālajā operā un baletā, Gēteborgas operteātrī, Skotijas Nacionālajā operā, Lietuvas Nacionālajā operas un baleta teātrī, Lielajā teātrī Maskavā. Ģintars Rinkevičs bijis Latvijas Nacionālās operas galvenais diriģents (1996–2003) un galvenais viesdiriģents (2007–2009), Malmes operteātra galvenais diriģents (2002–2005) un Novosibirskas Akadēmiskā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un diriģents (2008–2017).
Ģintars Rinkevičs sadarbojies ar spilgtiem kolektīviem: Berliner Symphoniker, Staatskapelle Weimar, Frankfurtes (Vācija) Tamperes (Somija) un Tivolī (Kopenhāgena) simfoniskajiem orķestriem, Sanktpēterburgas Filharmonijas orķestri, Krievijas Nacionālo Simfonisko orķestri u.c. Ģintars Rinkevičs uzstājies Ķelnes Filharmonijā, Londonas Karaliskajā Albertholā, Maskavas Filharmonijā, Elizejas lauku teātrī Parīzē un citviet. Nozīmīgs virziens viņa radošajā darbībā ir Lietuvas oriģinālmūzikas popularizēšana.
Ģintars Rinkevičs saņēmis Lietuvas, Portugāles, Norvēģijas un Krievijas apbalvojumus. Viņa mākslinieciskais ieguldījums Latvijas kultūrā novērtēts ar IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni un Lielo mūzikas balvu.

 

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu