Izvēlne
ENRU

Atvars Lakstīgala

Diriģents

Izglītību ieguvis Berlīnes Mākslu Universitātē (UdK-Berlin) pie profesora Luca Kēlera, un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kuru absolvējis prof. Arvīda Klišāna mežraga spēles klasē, prof. Jāņa Puriņa pūtēju orķestra diriģēšanas klasē un prof. Imanta Rešņa simfoniskā orķestra diriģēšanas klasē. Dirģēšanas meistarību papildinājis meistarklasēs pie Vasilija Sinaiska, Leonīda Grīna, Nēmes Jervi, Pāvo Jervi, Henriha Šifa, kā arī citiem ievērojamiem pedagogiem un diriģentiem.

Kopš 2010. gada ir Liepājas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents, kā arī pēc veiksmīgas 2009. gada diriģenta debijas ar Dž. Verdi operu “Traviata” –  ir pastāvīgs Latvijas Nacionālās operas un baleta izrāžu, kā arī koncertu diriģents. Līdz šim ar panākumiem Atvars diriģējis Berlīnes simfoniķus, Lietuvas Valsts Simfonisko orķestri, Stambulas “Milli Reasürans” kamerorķestri, Orchestra Sinfonica di Bari Itālijā,u.c… 2013./14. Gada sezonā ir diriģents trijiem LNO jauniestudējumiem – S.Prokofjevs “Mīla uz trim apelsīniem”,K.Pētersons “Šahs”, un muzikālais vadītājs baletam “Trīs tikšanās”. Kā arī gaidāmas vairākas nozīmīgas debijas pie orķestriem Spānijā, Itālijā, Turcijā un Vācijā.

Laika posmā no 1997. līdz 2010. gadam Atvars Lakstīgala kā mežradznieks spēlējis daudzos jauniešu un profesionālos orķestros, kā arī aktīvi darbojies kamermūzikas jomā. 2002. – 2010. gadam bijis LNO mežragu grupas koncertmeistara vietnieks.

Atvars Lakstīgala ir arī vairāku starptautisku konkursu laureāts, kā arī saņēmis Lielo Mūzikas balvu kategorijā Gada debija (2010).

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu